برند آماده و فروشی چیست؟

برند آماده و فروشی چیست؟

یکی از مهم ترین عناصر در موفقیت انواع تجارت و یا خدمات ساخت و ثبت برند می باشد. ثبت برند در ایران و یا حتی دیگر کشورها دارای مراحل خاص به خود است که به طور معمول افزون بر صرف هزینه مستلزم صرف زمان بسیاری نیز می باشد.

یکی از مهم ترین عناصر در موفقیت انواع تجارت و یا خدمات ساخت و ثبت برند می باشد. ثبت برند در ایران و یا حتی دیگر کشورها دارای مراحل خاص به خود است که به طور معمول افزون بر صرف هزینه مستلزم صرف زمان بسیاری نیز می باشد. افزون بر این ممکن است در طی برخی از مراحل ثبت برند مشکل ایجاد شود و برند مورد نظر رد شود و نیاز به ویرایش یا پیگیری های مجدد داشته باشد و یا ممکن است برند پس از ساخت و ثبت برای دستیابی به موفقیت مورد نظر چندان موفق عمل نکند و یا بعبارتی ناکارآمد باشد. با وجود چنین شرایطی ممکن است مدیران و مالکان کسب و کار یا خدمات نسبت به برند دچار دوگانگی شوند. از طرفی وجود برند با توجه به فضای رقابتی امروزه و برای کسب اعتبار و موفقیت امری ضروری است. استفاده از برند آماده و فروشی راهکاری است که این نگرانی و دوگانگی را برطرف می کند چراکه این برندها مراحل مربوط به ثبت را با موفقیت طی کرده اند و انتظارات صاحبان کسب و کار و خدمات را نیز در مدت زمان کوتاه تری برآورده می کنند.

دلایلی برای خرید برند آماده و فروشی

چنانچه که به آن اشاره شد ساخت و ثبت برند پروسه ای طولانی است که در بهترین حالت و با صرف نظر از مشکلات ممکن، دست کم به سه ماه زمان برای تایید و ثبت نیاز دارد. این امر خود موجب می شود که بسیاری از صاحبان کسب و کار به خرید برند آماده با توجه به شرایط خرید برند آماده و فروشی روی بیاورند. برندهای آماده برای ثبت نیازی به طی مراحل اداری ندارند و تنها با پرداخت هزینه ی آن و ثبت در دفترخانه های رسمی ثبت اسناد می توان آن ها را مورد بهره برداری قرار داد.
افزون بر صرفه جویی در زمان، برند آماده و فروشی نه تنها دارای ارزش مادی می باشد، بلکه دارای اعتبار و ارزش معنوی نیز می باشد. تهیه برند آماده ضمن رونق به کسب و کار و خدمات، موجب هویت بخشیدن به آن شده و تمامی مزایای برند سازی را در مدت زمان کوتاه تری به کسب و کار یا خدمات می دهد.

مزایای خرید برند آماده و فروشی

از جمله مزایای خرید برند آماده می توان به موارد زیر اشاره کرد
• حذف مراحل اداری و صرف وقت بیشتر برای بهبود عملکرد
• بهره گیری از برندی یکتا و عدم تشابه با برندهای دیگر
• آشنا بودن نام و نشان برند آماده و فروشی همگام با تاثیر بیشتر آن
• کسب اعتبار در مدت زمان کوتاه و تبلیغ ساده تر
• قانونی بودن خرید و همچنین فروش برند آماده در صورت دلخواه
• عدم نیاز به جواز تاسیس یا پروانه کسب و کار برای خریداری و ثبت برند آماده
• ریسک پایین تر سرمایه گذاری
• و ...

نکات مربوط به خرید برند آماده و فروشی

در زمان خرید برند از اشخاص و یا شرکت های معتبر بایستی نکاتی را در شرایط خرید برند آماده و فروشی مد نظر داشت. از جمله؛

طبقات برند

پیش از ثبت برند بایستی طبقات مربوط به آن را تعیین کرد. 45 مورد برای طبقه بندی کسب و کار و خدمات وجود دارد که 34 طبقه مربوط به کالا و محصولات و 10 طبقه مربوط به خدمات می باشد.

قیمت برند

قیمت برند برآیندی از عوامل مختلف هم چون زیبایی و منحر به فرد بودن نام برند، تعداد طبقات کالا، ثبت اسم به شکل فارسی و لاتین، ثبت کالا، طبقات مشابه، حقیقی یا حقوقی بودن برند و ... می باشد.

ویژگی های برند

برند آماده باید دارای قابلیت ثبت، ایجاد مفاهیم مناسب و مطلوب در مورد کسب و کار و یا خدمات، سادگی تبلیغ، ایجاد تصویر مناسب، ایجاد برتری در رقابت، ساخت شعار و پیام مناسب در راستای بهبود عملکرد و .... باشد.

خرید جز یا کل برند

یکی از نکات مهم در خرید برند آماده و فروشی افزون بر توجه به نوع طبقات، توجه به تعداد طبقات آن می باشد. با توجه به شرایط خرید برند آماده و فروشی خریدار می تواند بخشی از برند (یک یا تعدادی از طبقات) یا کل آن را خریداری کند.

روش انتقال برند

روش انتقال برند ممکن است به صورت قراردادی و یا غیر ارادی انجام شود. در خرید برند غیر ارادی مالک برند فوت شده است و وراث فرد فوت شده با در دست داشتن گواهی فوت، گواهی انحصار وراثت و اصل گواهی ثبت برند می توانند نسبت به فروش و انتقال برند اقدام کنند. این در حالی است که در فروش قراردادی برند آماده، امتیاز برند به صورت دائم و یا موقت (در مدت زمان معینی) به خریدار واگذار می شود.

مدارک مورد نیاز برای خرید برند آماده

وجود مدارک زیر برای ثبت و خریداری برند آماده و فروشی الزامی است
• مدارک شناسایی خریدار و فروشنده و یا مدارک وکیل (در صورت لزوم)
• مدارک مربوط به کسب و کار و یا خدمات
• شماره اضهار نامه برند و شماره ثبت برند
• مدارک مرتبط با ثبت برند همانند روزنامه تقاضا، آگهی رسمی و گواهی نامه ثبت برند
البته باید توجه داشت که برخی از موارد نام برده در بالا مربوط به اشخاص حقیقی می باشد. در صورت حقوقی بودن خریدار بایستی مدارکی هم چون روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات مربوط به شرکت و مجوز فعالیت قانونی آن، مدارک شناسایی مالکان قدیمی و حال حاضر شرکت و دیگر مدارک مربوطه پیش از تنظیم قرارداد در دفترخانه، ارائه شود.
در پایان، قرارداد مربوطه در دفترخانه های رسمی ثبت اسناد تنظیم می شود و انتقال نام برند به صورت رسمی انجام می پذیرد.

مراحل خرید برند آماده

با اینکه خرید برند آماده و فروشی نیازی به طی مراحل طاقت فرسا ندارد و در مدت زمان کوتاهی انجام می شود، با این حال خرید آن دارای مراحلی می باشد. از جمله؛
• انتخاب برند مورد نظر با توجه به نکات و موارد مورد نظر
• استعلام رسمی برند مورد نظر از سازمان مالکیت صنعتی
• دیدار حضوری با فروشنده و آگاهی از جنبه های مختلف برند
• ارائه مدارک، تنظیم سند و واگذاری برند
• انتشار آگهی برند خریداری شده در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار
با توجه به مطالب ذکر شده می توان گفت که ثبت برند یکی از مهم ترین و نخستین کارهایی است که در آغاز کسب و کار و یا فعالیت باید به آن توجه داشت. خرید برند آماده با توجه به مزایایی که دارد موجب دریافت نتایج دلخواه از ثبت برند می شود.
140

برند آماده سایر طبقات

160

برند آماده آرایشی بهداشتی

55

برند آماده لوازم خانگی

690

برند آماده مواد غذایی

باز هم باید گفت که شرکت ها انواع مختلفی دارند که هر کدام پروسه و روال خودش را دارند. پس نمی توان هزینه و زمان مشخصی را به طور دقیق برای آنها در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس با شهربرند کلیک کنید