برند حسی چست + نکاتی برای برقراری برند حسی

برند حسی

برای درک برند حسی به یک مثال توجه کنید حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که مثلا در هر جای شلوغ مثلا مترو یا ترمینال کودکی شروع به خندیدن بکند همه ی خانم ها بر میگردند در هر وضعیتی به کودک نگاه می کنند هر انسانی دارای ضمیر ناخوداگاهی است که محرکه هایی مانند صدا و بو آنرا یه یاد خاطرات خوب و شیرین می اندازد . هر بو رایحه یا صدایی باعث می شود حس کنیم در ان موقعیت قرار داریم مثلا بوی گل محمدی باعث می شود حس کنیم پیش گلهای بهاری و در فضای باز هستیم

این حافظه قوی می تواند برای سالن ها ورزشی و اسپاها هم مورد استفاده قرار بگیرد به شکلی که مشتریان شما مدت ها بعد از این که از مجموعه ورزشی و یا سالن شما استفاده کردند هنوز خاطره آن روز در یادشان بماند. چند توصیه  درزمینه  برند حسی که چطور می توان با استفاده از این تکنیک برند خودتان را بسازید.

آرامش‌بخشی به انسان درگیر در محیط پیچیده‌ی همراه با عدم قطعیت، به سراغ یادگیری از مذهب می‌رود و اشاره می‌کند که برای درصد زیادی از مردم، مذهب در دنیایی که همه چیز به طور غیرقابل درکی تغییر می‌یابد، ارائه‌دهنده‌ی قطعیت است.
مذهب، راهنمایی برای تمام عمر در مورد نحوه‌ی زندگی ارائه می‌دهد و برندسازی، خدمات مداوم برای رسیدن به اعتبار و ساخت یک رابطه با مشتریان است که از نوزادان تا کهنسالان را شامل می‌شود. مذهب از طریق تداوم زیاد خود به طور خودکار یک رابطه‌‌ی معتبر و وفادارانه با پیروانش برقرار کرده است، به همین دلیل است که لیندستروم از اجزایی بنیادین مذهب نظیر حس منحصر‌به‌فرد تعلق، داشتن حسی از هدف، نیرو گرفتن از رقبا، اعتبار، پیوستگی، دنیای کامل، لذت حسی، آداب و رسوم، نمادها و اسرار، برای برندسازی بهره می‌گیرد.
همراهان عزیز در پیشگفتار کتاب “دلایل کامیابی برندهای برتر جهانی” شاهد بوده‌اند که به سه نکته‌ی کلیدی و حیاتی “عشق”، “نیکی” و “حقیقت” اشاره کرده‌ام، که ارتباط تنگاتنگی با آموزه‌های ما از مذهب و هوش مصنوعی دارند.

برندینگ  بو (عطر)

استفاده از عطرها در اسپای شما می تواند یادآور یک ساحل گرمسیری باشد. تجربه اسپا می تواند با استفاده از یک عطر خاص برای خیلی از افراد خاطره انگیز شود.  «با استفاده از سیستم آروماتراپی ESS شما می توانید یک بوی خاص برای برند خودتان انتخاب کنید. در این حالت مشتریانتان در هر جای دیگر که آن بو را بشنوند به سرعت یاد شما و برند شما می افتند. در این زمینه جزئیات دیگری هم وجود دارد که مشتریان می توانند بخشی از آب گرم را با خود به خانه ببرند». این بوها می توانند حتی باعث بروز یک واکنش احساسی شوند که این مساله باعث ایجاد شدن یک رابطه عمیق بین مشتریان و برند شما شود.

برند حسی

برند حسی

هیچ شک و شبهه و سؤالی وجود ندارد که صوت همواره از منظر روانشناسی از قدرت بسیار زیادی برخوردار است و این موضوع خود موجب شگفت‌انگیز بودن این موضوع است که ۸۳ درصد از تمامی انواع تبلیغات انجام ‌شده در درجه اول بر اساس حس بینایی ما شکل ‌گرفته‌اند. توجه کنید که در زندگی روزمره خودمان تا چه حدی به صوت وابسته هستیم – از تائید یک ارتباط دیجیتال گرفته تا هشدار دادن به ما در مورد هر چیزی مانند زنگ تلفن یا حتی یک نان تست آماده شده. مطالعات مختلف در مورد چگونگی تأثیرگذاری صوت بر زندگی مردم نتایج بسیار شگفت‌آوری را آشکار ساخته است – به عنوان مثال دستگاه‌هایی که در مکان‌های عمومی در شهر لاس وگاس نصب ‌شده‌اند و در زمان کار کردن صدایی تولید نمی‌کنند، نسبت به دستگاه‌های دیگری که بطور خودکار صدایی تولید نمی‌کنند، بطور متوسط ۲۴ درصد درآمد کمتری را تولید می‌کنند. همچنین دیده‌ شده در رستوران‌هایی که موزیکی با تُن کمی آهسته‌تر از ضربان متوسط قلب پخش می‌شود، مراجعین با سرعت کمتری از غذاهای خود استفاده کرده و همچنین میزان غذای بیشتری مصرف می‌کنند.

برندینگ صدا در برند حسی

در  برند حسی برند صدا از اهمیت ویژه ای برخوردار است موج ها به آرامی می شکنند، بادها باعث خش خش برگان می شوند و به آرامی باران می بارد. این صحنه ها و صداهای آن ها ممکن است شما را یاد یکی از بهترین و خاطره انگیزترین تعطیلاتتان بیندازد. شما می توانید در اسپایتان از صداهای طبیعت و صداهای خاص دیگر استفاده کنید برای آن که دیگران برند شما را با آهنگ و صدا به یاد بیاورند. خارج از این محوطه سکوت کامل برقرار است و صدا به اتاق های مجاور راه پیدا نمی کند. شما می تواند یک موسیقی کاملا اختصاصی برای برند خود بسازید».

برند حسی

برند حسی

هرکسی در دهه ۷۰ میلادی در آمریکا زندگی کرده باشد به‌احتمال زیاد قادر به یادآوری و تکرار تعداد بسیار زیادی از آهنگ‌های مختلف تبلیغاتی می‌باشد، که از پس یک فرد متولد شده در همین فضا و فرهنگ اما در سال‌های نزدیک به هزاره بر‌نمی‌آید. بنابراین آیا واقعاً می‌توان نتیجه گرفت که صوت می‌تواند بر تصمیم‌های خرید ما تأثیرگذار باشد؟ و همچنان که در ابتدا اشاره کوتاهی به آن کردم، آیا مدیران تبلیغاتی فراموش کرده‌اند که مصرف ‌کنندگان در عین دیدن تبلیغات از قدرت گوش دادن هم برخوردار هستند؟ تحقیقات بسیار زیادی در رابطه با تأثیرات صوت بر برندینگ انجام‌ شده است.

برند حسی

برند حسی

در یکی از این تحقیقات ما با یک تیم از دانشمندان علوم اعصاب کارکردیم تا بتوانیم عکس‌العمل فیزیکی ۵۰ داوطلب را به مجموعه متنوعی از اصوات برند شده و برند نشده ثبت و ضبط کنیم. از اینکه چه تعداد برند در بین ۱۰ صوت برتر و پرقدرت دو دهه قبل حضور داشتند، واقعاً شگفت‌زده شدیم. برخی از این برندها حتی اثری آرام‌کننده تر از بسیاری از اصوات آرامبخش طبیعی داشتند. در حقیقت، صدای آواز خواندن پرندگان یا صدای برخورد امواج دریا بر صخره اصلاً در بین ۱۰ صوت برتر اصلاً جایی نداشتند، در حالی که صدای نمادین سنج مانند برند اینتل در مقام دوم این تحقیق قرار گرفت (رتبه اول مربوط به خنده نوزاد بود).

این نکته به ما می‌آموزد که تکرار همواره کلید موفقیت برای مهم جلوه کردن یک صوت می‌باشد. به‌هرحال جالب است که بدانیم آیا قادر به تکرار یا شبیه‌سازی صوت استفاده ‌شده توسط برند اینتل هستید؟ اما مطمئناً اگر آن را بشنوید، به راحتی آن را می‌شناسید. نکته جالب دیگر این است که در پس این صوت یک صوت بسیار خفیف دیگر هم وجود دارد و آن صدای لرزش گوشی موبایل در حالت سایلنت است. در حالیکه در حالت عادی اصلاً به آن توجه نداریم، اما در ناخودآگاه کاملاً با آن آشنا بوده و به آن عکس‌العمل نشان می‌دهیم. بطوریکه در زمان پخش شدن آن در زمان آزمایش ما همه داوطلبین بدون اختیار گوشی‌های خود را از روی گوش برداشته و دست خود را به سمت گوشی‌های موبایل خود دراز کرده بودند. همان‌طور که می‌بینید این ابزار در زندگی روزمره ما چنان رسوخ کرده‌اند که مطالعات نشان می‌دهند که اغلب مردم کاری که هرروز بعد از بیدار شدن از خواب انجام می‌دهند، حتی قبل از رفتن به دستشویی، چک کردن آنهاست، پس نابجا نیست که صدای حاصل از آنها چنین تأثیری بر رفتار ناخودآگاه آنها داشته باشد.

از بین صداهایی که برند نشده‌اند، صدای مربوط به خارج شدن پول از عابر بانک در مقام سوم و صدای جلز و ولز قرار گرفتن گوشت در روغن در مقام چهارم قرار داشتند. این موارد به نظر شما چه معنایی در خود دارند؟ آیا ما قلبا تشنه پول و افراد گرسنه‌ای هستیم؟برای خرید برند و یا فروش برند با مشاوران شهر برند تماس بگیرید.

برندینگ عنصری:

از برند حسی باد، آب و آتش یک ترکیب و محیط قابل توجه را در سالن اسپای شما خواهند ساخت. چشمه ها، محیط نورانی، بادساز، شمع ها و افکت های آتش و یا هر چیز دیگری که مربوط به چهار عنصر اصلی طبیعت باشد می تواند باعث ایجاد یک حس خاص شود.

برندینگ رنگ:

یک تم رنگی نامتناقض یک پالت رنگی غیرتکراری برای سالن و یا اسپای شما ایجاد خواهد کرد چه از طریق نقاشی اتاق باشد، چه از طریق خط و خطوط و چه از طریق ها دیگر. این تم ها و انتخاب رنگ ها می تواند برای شما به عنوان یک برند به یک شناسنامه تبدیل شود و یادآور اسپای شما برای مشتری شود و یا می توانید با استفاده از رنگ ها و طرح های گلدار یک احساس خاص به مخاطب القا کنید. در عکس زیر: « استفاده از خط های کتانی رنگ که باعث تحریک احساس دست زدن به آن ها شود می تواند یک تجربه حسی خوب برای مشتری شما ایجاد کند».

برند حسی

برند حسی

دیگر یافته این تحقیق عکس‌العمل فیزیکی بود که این افراد نسبت به صداهای مختلف از خود نشان می‌دادند، خصوصاً آن دسته از صداهایی که مرتبط با غذا و نوشیدنی بودند، مانند صدای حاصل از کف کردن نوشیدنی گازدار در زمان باز شدن درب آن. صدای جلز و ولز حاصل از قرار گرفتن غذا در روغن بطور خودکار موجب گرسنه شدن افراد و همچنین صدای کف کردن نوشابه هم حس تشنگی را به افراد انتقال می‌داد. بنابراین تولیدکننده انواع غذا و نوشیدنی یا حتی صاحبان رستوران‌ها تمایل به استفاده از این صداها برای دستیابی به ترکیبی از برندسازی زمینه‌ای و احساسی می‌باشند.

البته متأسفانه باید گفت که صدای حاصل از روشن سیگار و استنشاق آن نیز در بین ۱۰ صدای برتر تشخیص داده‌ شده در این تحقیق بود و محققین به این نتیجه رسیدند که این صدابخشی از مغز را فعال می‌سازد به‌شدت درگیر وابسته شدن به داروهای مخدر می‌باشد. همانند کشف نورون آینه‌ای، که باعث می‌شوند تا مردم همان کاری را بکنند که می‌بینند طرف مقابل در حال انجام دادن آنهاست، کاربرد این نشانگر جسمی در صورت تمایل شرکت‌های تولیدکننده سیگار به استفاده اقتصادی از آن بسیار کشنده می‌تواند باشد.

قدرت صوت در برندسازی و تبلیغات بدون شک بسیار زیاد و غیرقابل انکار است. مجموعه شما از این ابزار برندسازی بسیار قوی چه استفاده‌ای می‌کند؟

بسیاری از کارفرمایان با خرید برند و تبلیغات و پخش و فروش قوی بر موفقیتی نسبی دست می یابند ولی با گذشت زمان و وارد شدن محصولات جدید،هنوز هم توقع دارند فروش آنها همانند قبل باشد.
ولی واقعا چه چیزی باعث می شود مخاطبان از بین محصولات متنوع قفسه هایفروشگاه محصول شما را انتخاب کند؟
مگر جز این است گه تقریبا بسته بندی تمام محصولات یک قفسه در فروشگاه، وهم چنینکیفیت با هم تفاوت چندانی ندارد؟
بین محصولات تند مصرف ،مواد شوینده و….. کدام یک از نظر کیفیت فاصله چندانی با بقیه دارند؟
آنچه باعث تفاوت محصولات شما می شود دنیای متفاوتی است که برای مخاطبانتان درست می کنید.
امروزه خرید کردن علاوه بر اینکه یکی از ملزومات زندگی است، نوعی فرار از مشغله های روزمره می باشد.زمانی که در بعد از ظهر یک روز کاری در راهرو های یک فروشگاه راه می روید. دلتان می خواهد یک محصول هر چند کوچک شما را به دنیایی جدید پیوند زند.و یا حسی متفاوت بودن،خوشحال بودن و…. را در وجودتان ایجاد نماید. واین چیزی است که بسیاری از مدیران و کارفرمایان در هیچ جای کار خود در نظر نگرفته اند.
اگر چه کیفیت و در دسترس بودن شرط لازم کالا است، ولی شرط کافی ایجاد حس خوب و خوشایندی است که برای مخاطب منجر به خاطره سازی شود تا در یادش بماند و او را به خرید دوباره تشویق کند.
حس خوبی که او را تشویق می کند تا بارها و بارها با خرید کالای شما تکرارش کند و تجربه های خوبش را دو چندان سازد. ولی مسلم است که این حس خوب از طریق خود آگاه و عوامل ملموس نخواهد بود،چرا که این احساسات هستند که ببر ناخودآگاه حکم می رانند و بسیاری از اعمال ما را کنترل می کنند.بنابراین باید در هر کسب وکار به ناخودآگاه مخاطب هم اشراف داشت و برای آن برنامه ریزی کرد.

شما می توانید برای خرید برند و یا فروش برند با مشاوران شهر برند تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید