برند خود را معروف کنیم +کسبو کاری موفق در عرصه جهان

چگونه برند خود را معروف کنیم

برای اینکه برند خود را معروف کنیم و بتوانید مشتریانی وفادار و ثابت و همیشگی جذب کنید لازمه آن اینست که اول خود شما برای برند خودتان ارزش قائل شوید. وقتی یکی از مشتریان شما یکی از محصولات شما را خریداری میکند در واقع وارد حس و فضایی می شود که خود شما آنرا ساخته اید. پس برای اینکه برند شما همواره قابل اطمینان باشد اگر مشکلی برای مشتریتان به وجود آمد خودتان به بررسی و حل آن مشکل بپردازید تا همواره برند شما اطمینان را به مشتری بدهد. منطقی تر و مهم تر از همه برای اینکه برند خود را معروف کنیم این است که دیدگاه محصول، بهتر با حقایق ملموس عجین تر است. کافیست از خود چند سوال بپرسید. بهترین نوشیدنی انرژی زا کدام است؟ مشخصا ردبول.  بهترین قهوه کدام است؟ مسلما استارباکس. بهترین تلفن هوشمند کدام است؟ صد البته که آیفون. اگر شما میخواهید مانند ردبول و استارباکس و آیفون در بازار حرف اول را بزنید نیازمند تولید محصولات و خدمات رسانی بهتر هستید. سپس با اجاره بهترین بنگاه تبلیغاتی می توانید پیام برتری خود را به گوش همگان برسانید. داشتن باوری غیر از این چگونه ممکن است؟ بر طبق تمام شواهد موجود در این دیدگاه چگونه یک نفر می تواند باور کند که برند از محصول مهم تر است؟ بینش اصلی ، ادراک است. هیچ حقیقتی وجود ندارد. همه چیز در زندگی بر پایه «ادراک» استوار است.

برند خود را معروف کنیم

برند خود را معروف کنیم

هیچ محصول برتری وجود ندارد. تنها ادراک برتر است که در ذهن مشتری شکل می گیرد. این در مورد تمام «واقعیت هایی» که ما فکر می کنیم «حقیقت هستند» صادق است. به مثال دیگری توجه کنید. علف، سبز نیست. آسمان آبی نیست. برف هم سفید نیست. هیچ رنگی در طبیعت وجود خارجی ندارد. رنگ ساخته ذهن بشر است که با فرکانس نور در علف، آسمان و برف نمود پیدا می کند.

نقش ادراک

جای هیچ گونه شکی نیست که ردبول ادراکی از بهترین نوشیدنی انرژی زاست. در مورد استارباکس و قهوه، آیفون و تلفن هوشمند هم همین گونه است. ما چه چیزهای دیگری در مورد ادراکات می دانیم؟ تغییر آنها بسیار سخت است. هنگامی که یک شخص بر ادراک قوی خود نسبت به یک برند خاص پابرجاست تغییر باور او بسیار سخت است. گسترش یک قهوه بهتر از استارباکس در مقایسه با گسترش یک درک بهتر از استارباکس کار ساده تریست. در واقع تحقق این امر غیرممکن است. مگر اینکه استارباکس خراب کاری کند. تغییر ادراکات مشکل است. آخرین باری که نگاه خود را نسبت به مسأله ای عوض کردید چه زمانی بود؟ در هفته گذشته چند دموکرات، جمهوری خواه شدند؟ و برعکس؟

برند خود را معروف کنیم

برند خود را معروف کنیم

برای اینکه نام برند خود را در ذهن مشتری ثبت کنید تا همیشه آن را به خاطر بسپارد باید از یکسری از ابزارها برای تبلیغات و مهمتر از آن خلاقیت و نوآوری استفاده کنید. برخی از برندها دارای یک لوگوی مخصوص به خود هستند که این لوگو نشان از نام و ماهیت برند دارد یک لوگوی خوب باید با خلاقیت زیاد طراحی شود و در آن نکات جزئی و کوچک وجود داشته باشد تا برای مخاطب جذاب تر شود. در اصل داشتن لوگو یکی از راه هایی است که میتوان با آن نام برند را گسترش داد اما برای اینکه یک لوگو تاثیر گذاری بیشتر در ذهن مخاطبان داشته باشد و بیشتر بتواند در ذهن آنها قرار بگیرد باید از چند نکته ی کوچک در طراحی آن استفاده نمود.
استفاده از رنگها
 برای اینکه برند خود را معروف کنیم رنگها بیشتر میتوانند در ذهن مخاطبان قرار بگیرند مخصوصا زمانی که از رنگهای پر طرفدار استفاده کنیم هر کدام از رنگها روانشناسی خاص خود را دارند بنابراین رنگها میتوانند نقش مهمی در افزایش محبوبیت یک برند داشته باشند. مثلا برای هیجان انگیزتر کردن محصولات و خدمات از رنگ قرمز استفاده کنید. برندهای موفق اهمیت رنگها در طراحی لوگو را میدانند. شرکت اپل در این زمینه میگوید: رنگها چیزی فراتر از ظاهر هستند آنها احساسات را بیان میکنند و به مخاطب پیامی میفرستند رنگها نشان از ماهیت و شخصیت دارند.

نقش زمان

مکتب محصول برتر نباید معروفیت یک برند باشد. اکثر اوقات معرفی یک برند جدید زمان بیشتری را نسبت به گسترش یک محصول عالی طلب می کند. طرفداران مکتب برند برتر به گونه ای دیگر می اندیشند. از آنجایی که دگرگونی باورها مشکل به نظر می رسد بنابراین نفوذ در ذهن مشتری قبل از انجام رقابت بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل برندهای موفق معمولا در حیطه خود حرف اول را می زنند. شعار دیدگاه برند برتر: بهترین بودن مقدم بر بهتربودن است. نقش متفاوت بودن تنها تعداد اندکی از مارک ها می توانند بهترین باشند. پس چگونه یک بازنده می تواند جلو بزند؟ دیدگاه برند برتر برای این سوال هم جوابی دارد.

متفاوت باش

 در خرید برند به این نکته توجه فرماییدشرکت اتومبیل اجاره ای اِیکار(A-Car) مطمئنا بهتر از شرکت هرتز نبود. اما مشخصا متفاوت بود. شرکت ایکار به جای اینکه (مانند هرتز، ایویس ، نشنال و تقریبا همه همکاران خود) در پایانه های هوایی دفتر داشته باشد به فعالیت در حومه شهر پرداخت. شعار دیدگاه برند برتر: متفاوت بودن مقدم بر بهتر بودن است.

خلاقیت در نوع تبلیغ
تحقیقاتی که در زمینه ی کسب و کارهای کوچک برای نام برند و لوگو انجام شده است نشان میدهد که وقتی دائما از یک نوع تبلیغات با یک طراحی یکسان استفاده میشود برای مخاطب خسته کننده شده و آنها کمتر به دنبال محصول و برند شما می آیند هر چقدر که تنوع و نوآوری در تبلیغات بیشتر باشد نام برند بیشتر در ذهن مخاطب قرار میگیرد. مخصوصا در زمینه ی تبلیغات که مخاطب با دیدن یک تیزر جدید بیشتر از جذابیتهای ان استقبال میکند

وجود مشاوران کارآزموده در بسیاری موارد از صرف هزینه های احیای برند جلوگیری می کند. و صاحبان برند را در مسیر درست تجارت هدایت و راهنمایی می کند.

نقش عنصر باور

هیچ ادعای برتربودن قابل باور نیست مگر آنکه در بازار پیش قدم باشید. در ضمن شما نیازی به بهترین بودن ندارید؛ زیرا مشتریان بر این باورند که پیشگامان بازار برندهای برتر هستند. ادعای برتربودن از جانب یک برند درجه ۲ یا ۳ صرفا قابل باور نیست. اگر این برند در واقع برترین بود، در یک نگاه، پس چرا پیش گام بازار نیست؟ بنابراین همه میدانند که محصول بهتر در دنیای کسب و کار گوی سبقت را می رباید. (تقریبا تمامی مشتریان طرفدار مکتب محصول برتر هستند. بسیاری پا را فراتر می گذارند و نقش برند را در انتخاب محصول مورد نظر به حساب نمی آورند. تنها چیزی که مهم است کیفیت محصولات است.) با گذشت زمان و تحکیم ادراکات در ذهن خریدار، پیشرفت یک برند ناشناخته بیش از پیش سخت تر می شود.

با نگاهی به گوشی های هوشمند لمسی متوجه می شوید رده پیشگام آیفون اپل، همچنان در آمریکا و در بازار گوشی های هوشمند یکه تازی می کند. اما سامسونگ جایگاه قدرتمند دوم را از آن خود کرده است. اما راه برای پیشرفت شرکت آمازون با جود چنین رقبایی بسیار ناهموار است. صرف نظر از خوب بودن و کیفیت این محصول. برند روبرت گالبریت در مقایسه با برند جی.کی رولینگ جی.کی اولین نویسنده ی میلیون دلاری است که با نوشتن کتاب های هری پاتر به این ثروت دست یافت. مجموعه کتابهای «هری پاتر» او به ۵۵ زبان زنده دنیا در ۲۰۰ کشور ترجمه و بیش از ۴۵۰ میلیون جلد از آن به فروش رفته است. سؤال اینجاست که برای جی.کی.رولینگ زمانی که یکی از رمان های خودش (آوای فاخته) را نوشت چه اتفاقی افتاد؟ و آیا این کتاب به نام کس دیگری منتشر شد؛ روبرت گالبریت؟

برای برند خود را معروف کنیم در دنیا تفکر و دید خود را وسیع کنید و هرگز خود را به یک برند ساده محدود نکنید؛ پس از یک برند تجاری عبور کنید تا به یک نماد و سرمایه ملی مبدل گردید. برای خرید برند آماده با ما تماس بگیرید.

برندهای معروف همواره به فکر خدمت رسانی در فضای برند خود به مشتریان و مصرف کنندگان هستند و تلاش در جهت گسترش کردن فضای خود تلاش می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید