برند آدیداس

نوآوری و خلاقیت بخش جدانشدنی نام‌های تجاری و برندهای بزرگ امروز جهان است؛ آدیداس هم شامل این قانون می‌باشد. مردم ،آدولف دسلر مغز متفکر اصلی برند آدیداس را، به‌عنوان پایه‌گذار صنعت لوازم ورزشی مدرن می‌شناسند.

تاریخچه برند آدیداس

نوجوانی ادی در آلمان و در دوران رکود اقتصادی پس از جنگ جهانی اول سپری شد و در همین دوران به خانواده‌اش کمک می‌کرد که با استفاده از باقی‌مانده‌ی کیف‌های ارتشی، برای خود وسایلی بسازد. ولی علاقه و اشتیاق اصلی او همیشه ورزش و به‌خصوص فوتبال بود. در سال ۱۹۲۰ ساخت کفش‌های ورزشی را شروع کرد. او علاوه بر استفاده از تجربیات شخصی‌اش، با تعدادی زیادی پزشک، مربی ورزش و کارشناس ورزشی هم مشورت می‌کرد. از همان ابتدا روی «کارایی» هر کفش برای هر ورزش خاص تأکید داشت.بنابراین برای انواع گوناگون ورزش مثل دو، تنیس یا فوتبال کفش‌های متفاوتی طراحی کرد.این شیوه‌ی کار مبتنی بر تحقیق گسترده، به‌زودی باعث شهرت جهانی او شد. ادی هنوز دهه‌ی بیست عمرش را پشت سر نگذاشته بود که به او لقب« سرپرست تجهیزات ورزش جهان » را دادند.

دسلر با نوآوری‌های پیوسته و پایبندی به طراحی کفش‌های مناسب برای ورزش‌های مختلف، توانست آدیداس را پیشگام‌تر از دیگران قرار دهد. مثلاً درزمینهٔ ی فوتبال دسلر متوجه شد که زمان بارش باران، بازیکنان عکس‌العمل خود را در زمین مرطوب از دست می‌دهند و به فکر اضافه کردن میخ‌هایی به کف کفش‌های فوتبال شد، و همین کفش‌ها به آلمان در تصاحب جام جهانی ۱۹۵۴ کمک کرد. ابتکار دسلر موجب شد که برای اولین بار از آج‌های ویژه‌ای در کفش‌های دونده‌ها استفاده شود. دسلر فقط یک مخترع موفق نبود، بلکه از شم اقتصادی قوی‌ای برخوردار بود، او می‌دانست که اگر قرار باشد آدیداس، کفش‌های کاملاً متفاوت برای ورزش‌های مختلف ارائه دهد، باید در تمامی آن‌ها یک عنصر مشترک وجود داشته باشد. در سال ۱۹۴۲ او به فکر دوختن سه نوار در کناره‌ی کفش‌ها افتاد؛ به‌نحوی‌که هرکسی تنها با یک نگاه به کفش بتواند تشخیص دهد که آن‌ها آدیداس هستند. با این شرایط تا سال ۱۹۹۶ طول کشید تا سه نوار لوگوی شرکت آدیداس شناخته شود.

امروز میراث دسلر هنوز به قوت خود باقی است و هنوز تمرکز اصلی آن بر روی جنبه کارایی هرکدام از محصولاتش است و درعین‌حال بازار آدیداس دیگر محدود به ورزشکاران نیست. و درواقع امروز آدیداس به همان اندازه که یک نام ورزشی است، درزمینهٔ ی مد هم نام معتبری است.آدیداس با برنامه‌ریزی پروژه‌های ورزشی برای جوانان و ایجاد کمپ‌های مختلف، درصدد شکار ستارگان آینده‌ی دنیای ورزش است. به این صورت آدیداس در مرحله‌ی اول با اجرای چنین پروژه‌هایی پتانسیل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بالایی دارد و سپس نوبت به بخش حمایت مالی می‌رسد. این بخش درواقع بخش مهم استراتژی آدیداس برای جذب ورزشکاران برجسته به‌منظور عقد قراردادهای بعدی با آنان است. همین‌طور زمینه‌ی مناسبی برای امتحان کالاهای جدید شرکت خواهد بود چون بدین‌وسیله می‌تواند میزان پاسخ‌گویی ستارگان آینده ورزش را به این کالاها بسنجد. پس آدیداس را می‌توان چنین شرح داد : برندی که هم‌پشت سر و هم به جلوی رویش می‌نگرد. در جستجوی الگوها و استعدادهای آینده است؛ درحالی‌که هر گز تاریخچه‌ی خود را فراموش نمی‌کند و حتی از طریق پخش میراث ورزشی آن را رواج می‌دهد.

امکان دارد که امروز آدیداس در سایه‌ی نایک کمرنگ‌تر دیده شود اما رقیبی جدی برای نایک است.یک کفش ورزشی آدیداس فقط نمی‌گوید: « آدیداس ! » بلکه می‌گوید « نایک نیست ! » و این رقابت شدید این دو برند را در عرصه‌ی پوشاک و کفش ورزشی نشان می‌دهد. ممکن است آدیداس و نایک از یکدیگر بیزار باشند اما این رقابت درنهایت هردوی آن‌ها بسیار قدرتمند ساخته است.
آدیداس هرگز به خاطر ترس از نایک تصمیم غلط نگرفته است. اگرچه تبلیغات و حمایت مالی، بخشی مهم و کلیدی و استراتژی بازاریابی است ولی نه به قیمت افت کیفیت کالاها. آدیداس همواره به اهداف اصلی آدولف دسلر وفادار مانده است و کارایی کالاهایش به‌اندازه‌ی کارایی نام تجاری‌اش اهمیت دارد.

رمز موفقیت برند آدیداس

نوآوری

میخ‌های مخصوص کفش‌های فوتبال، آج‌های مخصوص کفش‌های دو و عوامل دیگر از نوآوری‌هایی هستند که در موفقیت برند آدیداس مؤثر بوده است.

کارایی

آدولف دسلر که خودش هم ورزشکار بود، هیچ‌وقت به کارایی کالاهایش بی‌توجهی نکرد. او همیشه به دنبال راه‌هایی برای پیشرفت استانداردهای ورزشی از طریق استفاده از وسایل آدیداس بود.

رقابت

پوشاک ورزشی، به‌اندازه‌ی خود ورزش یک امر پررقابت و حساس است. آدیداس به برنامه‌ریزی خود وفادار بود و از طریق رقابت بانام‌های تجاری دیگر از قبیل نایک و ریبوک رشد یافته است.

تاریخچه

برخلاف دیگر برندها و نامهای تجاری ورزشی آدیداس با ارائه‌ی بخش میراث ورزشی، تاریخچه‌ی خود را زنده نگاه داشته است. مدل‌های «دوران مدرسه» آدیداس نه‌تنها نام تجاری‌اش را قدیمی و از مد افتاده نشان نمی‌دهند، بلکه بین جامعه‌ی هیپ‌هاپ محبوب‌ترین و به‌روزترین مدل‌ها است.

جهت خرید برند آماده مواد غذایی و برند آماده آرایشی بهداشتی با ما تماس بگیرید.

اشخاص تأثیرگذار کلیدی

افراد معروف در موسیقی و ورزش به نام تجاری آدیداس بسیار کمک کردند. در پایان می‌توان بیان کرد که آدیداس نامی است که در تمام دنیا به معنای رقابت در تمامی شاخه‌های ورزشی به کار می‌رود هدف فراهم کردن بهترین امکانات برای همه ورزشکاران بود. بنابراین او ۳ اصل را در کار خود در نظر گرفت:

۱- طراحی بهترین کفش‌های مورداستفاده در رشته‌های ورزشی
۲- محافظت از آسیب دیدن ورزشکاران
۳- تولید محصولی که دارای بیشترین دوام باشد.

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید