کلمه به برند ریشه در کلمه ” برندر” دارد که یک کلمه نروژی است. این واژه به معنی داغ کردن یا سوزاندن است. زیرا وایکینگ ها در زمان بسیار دور مالک حیوانات بودند و برای شناسایی و جلوگیری از سرقت حیوانات خود، قسمتی از پوست آنها را می سوزاندند و علامت خاص یا حروف الفبا بر روی بدن حیوان ایجاد می کردند. به مرور زمان این علامت به طرح های ساده تبدیل شد که نشانگر نام مالکان بود و در آخر برند به شکلی که امروز می بینیم در قرن نوزدهم با به بازار آمدن کالاهای بسته بندی قابل عرضه در بازار به وجود آمد و کم کمم جایگاه خاصی پیدا کرد بنابراین کالاهایی که مایل به رقابت در بازار بودند انتخاب برند را برای کالاهای خود امری واجب و لازم الاجرا دانستند زیرا برند تبدیل به یک نام یا سمبل یا طرح شد که مشتریان به

راحتی می توانستند در مورد یک نوع کالا، بسته به برند آن اقدام به خرید نمایند. با اجرای طرح استفاده از برند، رفته رفته سطح شناسایی کالاها بالا رفت و بعد از زمان کوتاهی دیگر رقبا برای ورود به بازار یا حفظ حضور خود در بازار رقابت تصمیم به ایجاد برند و استفاده از برند پرداختند. چیزی نگذشت که متوجه شدند اگر یک برند باکیفیت به مشتریان ارائه دهند، مشتریان نیز تمایل بیشتری به مصرف آن کالا یا برند خواهند داشت.

تعریف برند

تعریف برند

ساختمان، تجهیزات، افرادی که مدیریت می شوند یا اشیاء را نمی توان به عنوان برند مشخص کرد، چون برند نوعی حس و درک ذهنی از طرف مشتری نسبت به کالا و خدمات می باشد که یک تعهد ذهنی برای مشتری ایجاد می کند. پس متوجه اهمیت نام برند می شویم که در مقاله های بعدی درمورد علائم ممنوع برای ثبت برند و اینکه چگونه یک برند خوب انتخاب کنیم کاملا توضیح خواهیم داد.

تعریف برند

پس برای معرفی محصول، خدمت، ایده و … نیاز به یک نم داریم تا آن مورد را با هم نوعان خود تمایز دهیم. با بهره گیری از هنر نام سازی نیز می توان یک نام را به یک برند موفق تبدیل نماییم. نام خوب باعث بالا رفتن درصد فروش می گردد و در ضمن  مدت زمانی که در ذهن مشتری خواهد ماند نیز بیشتر است. بنابراین نام های غیر اصولی که در مورد آنها کمترین فکری نشده است کمتر در ذهن مشتری خواهند ماند و بعد از گذشت زمان به مرور در ذهن مشتری کمرنگ شده و رو به فراموشی می گردد. پس با استفاده از اصول بازاریابی استراتژیک به راحتی می توان یک برند خوب و صحیح ایجاد کرد و آن را در مسیر درست هدایت کرد. انتخاب برند کوتاه شانس موفقیت بیشتری در بازار رقابت خواهد داشت. انتخاب نامی که دارای تلفظ راحت باشد نیز به ماندگاری برند در ذهن بسیار کمک می کند. نکته بعدی نحوه نگارش آن می باشد که هر چقدر آسان تر باشد بهتر می باشد. نکته بعدی در مورد نو بودن نام برند است که تا کنون اگر به گوش نخورده باشد بهتر است زیرا برای ذهن مشتری جدید است و در پی معنی آن می باشد و سعی در نگهداری آن برند به صورت ناخداگاه در ذهن می شود. با توجه به توضیحات ذکر شده نام های عمومی یا تکراری و کوتاه یا مخفف شده شانس بسیار کمی در بازار رقابت دارند. امروزه با روی کار آمدن بازاریابی دهان به دهان، هنگامی که یک مشتری از کالایی راضی است آن را به شخص دیگری معرفی می کند بنابراین می بینیم که تلفظ آسان برند باعث در ذهن ماندن برند می شود البته باید برند به شکلی باشد که جلب توجه کند. پس برند های ساده و نو با قدرت تلفظ آسان که جلب توجه کند موفق تر از نام های عادی می باشد. آهنگ تلفظ نیز یکی از موارد مهم انتخاب نام برند می باشد که اگر آهنگ تلفظ خاص باشد یک مزیت برای موفق شدن برند در بازار می باشد. برای معرفی یک برند به مشتریان احتیاج به برندینگ دارید. بنابراین اولین قدم در انتخاب برند، شناسایی بازار هدف و رقبا و محصولاتشان می باشد. در مرحله بعدی مشتریان مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرند که با چه سنی و چه جنسیتی در چه طبقه اجتماعی خواهان استفاده از محصولات هستند. در مرحله سوم نام های انتخاب شده را مورد تحقیق قرار می دهند و چند نام را که دارای چارچوب گفته شده در این مقاله می باشد را انتخاب می کنند و در مرحله چهارم که مرحله آخر برندینگ می باشد، سه الی چهار نام را به ترتیب اولویت انتخاب می کنید.  مرحله بعد ثبت برند و یا خرید برند آماده از جایست که فرد یا مجموعه ای قصد فروش برند دارند، می باشد که در این مرحله می بایست مشاوران مربوطه از لحاظ تکراری بودن آنها را بررسی نمایند و اگر مشکلی نبود .مدارک ثبت برند را به شما اعلام می کنند که پس از تهیه و فرستادن آن به ثبت شرکت تهران ثبت برند شما آماده است تا ثبت سامانه شود.

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید