تغییر طبقه برند یا تغییر علامت تجاری

تغییر طبقه برند

تغییر طبقه برند

زمانی که شما تصمیم به ثبت یک برند می کنید، ممکن است آن را فقط در یک طبقه خاص و برای یک کالای ویژه ثبت نمایید. اما بعد از ثبت برند، عوامل شخصی یا بیرونی ممکن است باعث شود، شما بخواهید تغییر طبقه برند داشته باشید یعنی برندتان را در یک یا چند طبقه دیگر یا به خاطر جلوگیری از سوء استفاده یا به دلیل تغییر کارتان ثبت کنید. به عنوان مثال، یک برند را برای تولید غذای کودک ایجاد کرده ایم که در طبقه ۵ ثبت شده است. حال تصمیم داریم شیرینی جات تولیدی خود را نیز با نام همان برند روانه بازار نماییم. اینجاست که باید در برندمان اضافه کالا و اضافه طبقه را ثبت نماییم و کالای مورد نظر را در طبقه ۳۰ اضافه نماییم. یا شما کسب و کار خود را گسترش دهید و تعدادی کالای دیگری نیز تولید نمایید و بخواهید با همین نام در بازار وارد شود، اینجاست که باید اضافه کالا را به برند ثبت شده، اعلام نمایید.

تغییر علامت تجاری و برند

در برخی مواقع هم پیش می آید که لوگو یا علامت تجاری یک برند به دلیل طراحی نامناسب، یا قدیمی، یا شبیه به یک لوگوی بی کیفیت دیگر باید تغییر یابد. بنابراین لازم می باشد که تغییر لوگو را نیز ثبت نمایید. اگر برند و لوگوی ثبت شده به شکل الکترونیک به ثبت نرسیده باشد، یعنی به شکل حضوری ثبت شده باشد، ابتدا باید مدارک موجود در پرونده را تکمیل کرد.

مدارک لازم برای تغییر طبقه برند

مدارکی که برای تغییر طبقه برند مورد نیاز است شامل: کپی روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات برای اشخاص حقوقی، یک عدد کپی شکل علامت تجاری در سایز ۶ در ۶ سانتیمتر، کپی شناسنامه و کارت ملی اگر به شکل حقیقی می خواهید برای ثبت برند خود تقاضا دهید یا اگر می خواهید به شکل حقوقی اقدام به ثبت برند نمایید، مدارک تمامی مالکان برند و دارندگان حق امضا طبق آخرین تغییرات روزنامه رسمی، کپی گواهینامه ثبت علامت. اگر پرونده تان قبلا به شکل الکترونیکی ثبت شده باشد و شماره اظهارنامه و رمز عبور را داشته باشید، به راحتی می توانید با ارائه شماره و رمز گفته شده، مدارک ذکرشده بالا را به سامانه اضافه کرده و اقدام به اضافه کالا و طبقات کنید.

اظهارنامه اضافه کالا

برای ثبت اظهارنامه اضافه کالا یا تغییر طبقه برند به راحتی می توانید از طریق سایت، گزینه ” ثبت اظهارنامه علامت ” را انتخاب کرده و سپس گزینه ” می خواهم یک اظهارنامه اضافه کالا/خدمات ثبت کنم” را انتخاب نمایید و شروع به پر کردن فیلد های مربوطه نمایید. در صورتی که بخواهید اظهارنامه تغییر علامت را وارد سایت نمایید، کافیست از همان گزینه ” ثبت اظهارنامه علامت ” قسمت ” می خواهم یک اظهارنامه تغییر علامت ثبت کنم ” را انتخاب نمایید تا فرم مربوطه به شما نمایش داده شود و شما شروع به پر کردن آن نمایید. اگر برای ثبت اضافه کالا و طبقه و تغییر علامت از سامانه الکترونیکی استفاده نمی کنید، باید ۳ نسخه از اظهارنامه ثبت علامت تجاری را از اداره مالکیت های صنعتی گرفته و آن را پر نمایید و اگر این کار برای شما مشکل است یک وکیل برای این کار انتخاب کنید تا او انی کار را برای شما انجام دهد. سپس اظهارنامه های تکمیل شده را به اداره مالکیت صنعتی تحویل دهید. اگر بخواهید تغییر علامت یا تغییر لوگو را انجام دهید باید ۱۰ نمونه از تصویر علامت تجاری را هم همراه با مدارک ذکر شده تحویل اداره مالکیت های صنعتی نمایید. سپس کارشناس مربوطه بررسی مقدماتی انجام داده و دستور واریز حق الثبت را می دهد که شما با مراجعه به واحد حسابداری فیش پرداخت را می گیرید و مبلغ را به بانک ملی واقع در همان سازمان واریز می کنید و رسید پرداختی را به واحد حسابداری تحویل می دهدی، وی نیز بعد از بررسی های لازم، اظهارناه را مهر می کند. سپس شما بیاد اظهارنامه مهر شده را به اداره مالکیت های صنعتی برده تا کارشناس مربوطه دستور ثبت اظهارنامه را در دفتر اظهارنامه ثبت نماید و کارشناسی برای تغییرات پرونده شما مشخص کند. سپس اظهارنامه بایگانی ارسال می گردد تا به پرونده ضمیمه شود. بنابراین اظهارنامه در دفتر تعیین طبقات وارد می شود و اوراق اظهارنامه مهر می شود و ساعت و تاریخ می خورد و نسخه سوم تحویل شما می شود. پرونده نیز به همراه مدارک ضمیمه شده برای بررسی در اختیار کارشناسان قرار می گیرد. کارشناس مربوطه نیز بعد از بررسی های لازم و در حالتی که برند درخواستی مشابهت نداشته باشد یا قبلا ثبت نشده باشد نهایت تا ۱۵ روز اقدام به تهیه پیش نویس آگهی ثبت علامت می نماید که مدارک را برای امضا به مسئول اداره تحویل می دهد. مسئول اداره نیز پرونده را مجدداً بررسی می کند و به واحد ماشین نویسی ارجاع می دهد که بعد از تحریر پیش نویس آگهی، آن را امضا کرده و در دفتر اندیکاتور ثبت می نماید و مدارک را به شما تحویل می دهد تا در روزنامه رسمی این تغییرات ثبت گردد.

مدارک لازم برای تغییر علامت تجاری

اگر بخواهید تغییر علامت تجاری دهید، به طوری که تصویر انتخاب شده شامل نوشته خاصی باشد، قبل از اینکه بخواهید مدارک را به روزنامه رسمی تحویل دهید باید آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری را نیز به دفتر روزنامه رسمی تحویل دهدی. بعد از اینکه تغییرات در روزناه رسمی درج شد نهایت ۳۵ روز فرصت دارید تا با ارائه همان روزناه رسمی و یک برگ تقاضای ثبت علامت تجاری و اصل تصدیق ثبت، به اداره ثبت مالکیت های صنعتی مراجعه کرده و مدارک را به مسئول اداره تحویل دهید تا وی نیز بعد از بررسی به کارشناس ارجاع دهد تا بعد از اینکه از عدم وصول اعتراض مطمئن شد مبلغ حق الثبت را مشخص کند تا شما با مراجعه به حسابداری فیش پرداختی را دریافت و به بانک ملی همان اداره مراجعه کرده و مبلغ را پرداخت نمایید تا اظهارنامه مهر شود و به واحد ماشین نویسی ارجاع داده شود و سپس امضا گردد و به مسئول ثبت دفاتر اظهارنامه داده شود تا وی به روزنامه رسمی جهت درج اطلاع دهد. بعد از اینکه آگهی تغییرات در روزنامه رسمی درج شد باید یک نسخه از آن را به اداره مالکیت صنعتی بدهید تا مسئول مربوطه دستور ضبط در پرونده را بدهد. سپس ویل دستور تصدیق ثبت را می دهد که بعد از احراز هویت، رسید تحویل صاحب علامت می شود و بدین ترتیب تمامی تغییراتی که شامل اضافه کالا یا اضافه طبقه یا تغییر لوگو بود به شکل قانونی ثبت می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید