آتلیه از فعالیت هایی است که به صورت هنری و حرفه ای برای کسب درآمد انجام می شود و افراد بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند به همین دلیل توصیه ما به افراد این است که نام آتلیه خود را به عنوان نام تجاری و نام برند به ثبت برسانند.

ثبت-برند-آتلیه
آتلیه به عنوان یک کارگاه خصوصی و استودیو هنری است که برای فعالیت های متفاوتی مانند عکاسی، فیلمبرداری، آتلیه های نقاشی و … استفاده می شود. آتلیه ها ترکیبی از هنرهای تزئینی و زیبا شناخته هستند که با توجه به موارد اعلام شده شروع به فعالیت می کنند. آتلیه های عکاسی و فیلمبرداری از مشاغلی هستند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند به طوری که برای تمام امور خود به نحوی از آن استفاده می کنیم که مهمترین آن ها عبارت است از:

•برگزاری جشن های عقد و عروسی
•برگزاری جشن نوزادی
•استفاده در مراسم ولیمه
•استفاده در مراسم های یادبود و ترحیم

البته در موارد کوچک دیگری مانند عکس های یادگاری از زمان بارداری بانوان، عکس ها دوره ای از کودکان خود مانند سنین ورود به مدرسه، همچنین عکس های یادگاری خانوادگی که گرفته می شود و یا عکس های پرسنلی ۳*۴ که توسط آتلیه ها تخصصی عکاسی تهیه می شود.
ممکن است در یک منطقه و یا ناحیه ای که زدگی می کنید تعداد زیادی آتلیه وجود داشته باشد مشتری برای انجام درخواست خود به مکانی می رود که از اعتبار بیشتری برخوردار باشد زیرا امروزه این هنر یکی از مهمترین صنعت های درآمدزایی تعیین شده است.
برای اینکه فعالیت خود را معتبر کنید ابتدا نامی باید برند خود را انتخاب کنید این نام باید از الگوهای نام ایرانی تبعیت کند و از واژه های انگلیسی و لاتین گرفته نشود و به صورت سه سیلابی تعیین شده و دارای معنی باشد زیرا کلمات بدون معنی برای ثبت دچار مشکل می شوند. دقت داشته باشید نامی که برای فعالیت خود انتخاب می کنید نباید تکراری بوده و قبلا به ثبت رسیده باشد و یا از برندهای ثبت شده الگو برداری شده باشد و با آن ها تشابه اسمی داشته باشد.
برای جلوگیری از تکراری بودن برند ابتدا باید آن را استعلام بگیرید تا از صحت نام انتخابی خود اطمینان حاصل کنید برای استعلام برند می توانید از طریق سایت جستجوی برند به نشانی ip.ssaa.ir/BSigns/search.aspx و یا از طریق روزنامه رسمی به آدرس www.rrk.ir/ و یا اینکه از سایت های ارائه دهنده برند و شرکت های فعال در این زمینه مشاوره بگیرید که بهترین راه دریافت مشاوره از شرکت هاست زیرا از این طریق می توانید با اطمینان بیشتر برند خود را به ثبت برسانید.
۵ نام را برای برند خود انتخاب کنید تا اگر که از نام ها رد شد نام های دیگر شما را به ترتیب اولویت مورد بررسی قرار دهند زیرا کارشناسان تمام ۵ نام ارسال شده از سمت شما را بررسی می کنند و آن را تائید می کند و اگر نامی تائید نشود به متقاضی اعلام می شود ولی زمانی از دست خواهد رفت.

مزایای ثبت برند آتلیه

برند کسب و کار شما را ارزشمند می کند و به آن اعتباری دو چندان می بخشد.
با ثبت برند می توانید از مزایا و تسهیلات دریافت وام استفاده کنید.
برند باعث به ذهن سپردن نام شما در خاطر مشتری می شود.
با دریافت برند می توانید نمایندی و شعبه شرکت خود را به راحتی تاسیس کنید.
با ثبت می توانید اعتماد مشتریان خود را نسبت به فعالیت خود افزایش دهید.
با ثبت برند می توانید جزو نمایندگان مادرید شوید که این اعتبار متشکل از ۸۵ کشور عضو است.
با ثبت برند به صورت حقوقی فعالیت شما دارای ارزش سهامی خواهد شد.
برند اعتباری ۱۰ ساله دارد که باید پس از این زمان با ارسال مدارک ثبت دوباره آن را تمدید کنید.

ثبت برند

ثبت برند به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسد که برای فعالیت آتلیه نیز به همین صورت است و شما میی توانید برند آن را به صورت حقیقی و حقوقی ثبت کنید.
مدارک ثبت برند حقیقی
۱٫مدارک شناسایی متقاضی ثبت مانند کارت ملی و شناسنامه
۲٫ارائه سوء پیشینه معتبر برای متقاضی
۳٫ارائه ۱۰ نمونه از برند مورد درخواست
۴٫چنانچه برند ۳ بعدی و یا چند بعدی است باید تصویر آن را در چند زاویه ارائه و یا ماکتی از آن را ارائه کنید.
۵٫در صورتی که از نماینده قانونی و وکیل استفاده می کنید باید وکالتنامه تنظیم شده میان وکیل و موکل را نیز ضمیمه مدارک کنید.
مدارک مورد نیاز برای ثبت برند حقوقی عبارت است از:
۱٫ارائه مدارک ثبتی شرکت مانند اساسنامه، اقرارنامه، اظهار نامه و شرکت نامه ( فقط در صورتی که شرکت بامسئولیت محدود، شرکت نسبی و یا شرکت تضامنی باشد نیاز به ارائه شرکتنامه است زیرا تنظیم شرکتنامه در این قالب های ثبتی الزامی است)
۲٫ارائه مدارک شناسایی و کپی برابر اصل از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت
۳٫ارائه جواز کسب شرکت
۴٫ارائه پروانه کسب و بهره برداری فعالیت
۵٫ارائه کارت بازرگانی در صورتی که برند شما دارای حروف و واژه ای لاتین باشد.
۶٫ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از مدیرعامل و سهامداران شرکت
۷٫ارائه ۱۰ نمونه از برند طراحی شده در ابعاد ۶*۶
۸٫اگر برند شما ۲ بعدی است باید تصویر برند از هر دو جهت تهیه و در ابعاد ۶*۶ ارسال کنید.
۹٫در صورت استفاده از برند ۳ بعدی و یا چند بعدی باید از تمام جهات برند تصویری تهیه و ارسال کنید.
۱۰٫در صورتی که از نماینده قانونی و وکیل استفاده می کنید باید وکالتنامه تنظیم شده میان وکیل و موکل را نیز ضمیمه مدارک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس با شهربرند کلیک کنید