ثبت برند سوهان : یکی از گونه های شیرینی ایران سوهان نام دارد که به شکل ها و انواع گوناگونی وارد بازار می شود، در گذشته سوهان به شیوه سنتی با دست پخت می شد ولی حال با پیشرفت تکنولوژی این شیرینی با کمک دستگاه ها و قالب گیری های بخصوصی پخته می شود که معروف ترین سوهان مربوط به سوهان قم می باشد. مواد تشکیل دهنده آن زعفران، پسته، جوانه گندم و هل می باشد که یک منبع خوب برای تامین انرژی به حساب می آید و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است بنابراین بیشتر افراد برای تامین انرژیشان از سوهان استفاده می کنند. بطور کلی سوهان بیش از ۱۰۰ سال، قدمت دارد که به نوعی نماد استان قم می باشد و افرادی که برای زیارت به این شهر می روند سوهان را بعنوان سوغاتی خریداری می کنند. بنابراین نمایندگان در صدد این هستند که برند سوهان قم را ثبت جهانی کنند.

ثبت برند سوهان

طرز تهیه سوهان

ابتدا دو آرد جوانه گندم و سفید را با یکدیگر مخلوط می کنند سپس آن را تفت می دهند تا بوی خامی آن از بین برود، حال شکر و گلاب را به آن اضافه خواهند کرد سپس پس از مخلوط کردن آن کره را به آن اضافه می کنند و پس از جوش آمدن مواد بادکا و عسل را به آن اضافه می کنند حال زیر اجاق را کم نموده تا مواد به رنگ خرمایی در آید سپس بر روی کاغذ فویلی مواد را ریخته و آن را صاف می کنند و خلال و پسته را به آن اضافه می کنند.
با توجه به استقبال فراوان افراد از سوهان، باعث شده است که متقاضیان برای شروع فعالیت تجاری، شرکت تولید سوهان تاسیس نماید که برای پیشرفت در این زمینه باید برندی را برای شناساندن محصول خود به ثبت برسانند.

ثبت برند سوهان

مدارک مربوط به اشخاص حقیقی:

ارائه کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی، ارائه تصویری از برند در ابعاد ۶ در ۶ به تعداد ۱۲ عدد، زمانیکه این تصاویر سه بعدی و یا بیشتر باشد باید از ۶ جهات عکس گرفته شده و در یک قالب ارائه داده شود توجه نمایید که در برگه ای جدا از طرح ارائه شده باید توضیحی نیز بدهید، ارائه مجوز، پروانه بهره برداری و یا پروانه کسب که نشان دهنده ارائه خدمات از سوی اداره ثبت علائم تجاری باشد، در صورتی که امور توسط شخص دیگر پیگیری شود ارائه وکالتنامه با امضا الزامی است، اگر در برند انتخابی شما از کلمات لاتین و یا فینگیلیش استفاده کرده اید ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مدارک مربوط به اشخاص حقوقی:

ارائه مدارک هویتی همچون کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی، ارائه مهر شرکت، ارائه آخرین تغییرات هیئت مدیره بر روی روزنامه رسمی، ارائه تصویری از برند در ابعاد ۶ در ۶ به تعداد ۱۲ عدد، زمانیکه این تصاویر سه بعدی و یا بیشتر باشد باید از ۶ جهات عکس گرفته شده و در یک قالب ارائه داده شود توجه نمایید که در برگه ای جدا از طرح ارائه شده باید توضیحی نیز بدهید، ارائه کپی و اصل مجوز، پروانه بهره برداری و یا پروانه کسب (اگر مجوزی بنام شرکت وجود نداشته باشد و شرکت مدیرعامل و هیئت مدیره بصورت شخصی داشته باشد این امر برای ثبت قابل قبول خواهد بود.)، ارائه آگهی تاسیس با توجه به آخرین تغییرات آن، ارائه وکالتنامه با امضا به همراه مهر شرکت (زمانی که امور توسط شخص دیگری انجام شود.)، اگر در برند انتخابی شما از کلمات لاتین و یا فینگیلیش استفاده کرده اید ارائه کارت بازرگانی الزامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس با شهربرند کلیک کنید