فروشگاه جزو دسته فعالیت هایی است که به طور گسترده مورد استفاده عموم مردم برای تهیه مایحتاج، قرار می گیرد. بنابراین افرادی که توانایی افتتاح و راه اندازی فروشگاه را دارند اقدام به سرمایه گذاری در این زمینه می کنند.

ثبت-برند-فروشگاه

فروشگاه های زنجیره ای مجموعه هایی هستند که با مدیریت و برنامه ریزی صحیح می توانند نیازهای بسیاری از مردم برای تهیه اقلام را برطرف کند و همچنین سود مورد نظر خود را از این طریق کسب کنند و به اعتبار بالایی در این زمینه دست پیدا کنند. فروشگاه های زنجیره در سطح شهر و یا کشور به طور گسترده پراکنده شده اند و با عنوان تجاری یکسانی به فعالیت می پردازند.

شما با ارائه خدمات توزیعی مناسب می توانید یکی از برندهای معتبر در این زمینه باشید و حتی فروشگاه های خود را به خارج از مرزهای ایران نیز گسترش دهید. فروشگاه های بزرگ وال مارت در سال ۲۰۰۴ بزرگ ترین و سرمایه دارترین فروشگاه زنجیره ای در جهان شناخته شد.

مزایای فروشگاه ها نسبت به مغازه

۱٫فروشگاه ها و هایپر مارکت ها برای اقلام خود در این مرکز هزینه های ثابتی دارند و مانند مغازه و مراکز کوچک هزینه ها را افزایش نمی دهند و هزینه ای ثابت را برای مدتی تعیین می کنند.

۲٫فروشگاه برای جذب مشتری تخفیف هایی را وضع می کند که می تواند منجر به جلب توجه و جذب مشتری بیشتری شود و از این طریق و با افزایش فروش خود هزینه های تخفیف خود را جبران کند.

۳٫فروشگاه ها با توجه به حجم فروشی که دارند می توانند از بانک ها و موسسات وام دریافت کنند و کمک هزینه هایی برای گسترش شرکت و فروشگاه زنجیره ای خود داشته باشند.

۴٫فروشگاه ها با توجه به نام تجاری که دارند با داشتن شعبه های مختلف می توانند اعتبار خود را افزایش دهند و در تمام نقاط یک شهر حضور داشته باشند.

برای تاسیس شعبه های فروشگاه که لازمه خدمات زنجیره ای است وجود برند الزامی می باشد زیرا بدون داشتن برند حق تاسیس شعبه به کسب و کار داده نمی شود بنابراین بعد از تاسیس فروشگاه باید نسبت به ثبت برند اقدام کنید.

برای اولین بار در ایران فروشگاه های زنجیره ای توسط برادران اخوان کاشانی راه انداری شد بطوریکه در سال ۱۳۴۰ هجری شمسی فروشگاه هایی با نام فروشگاه زنجیره ای بزرگ ایران را در شهر های بزرگ راه اندازی کردند و پس از سرمایه گذاران دیگری نیز به راه اندازی این فروشگاه ها اقدام کردند.

برخی از مهمترین فروشگاه های زنجیره ای که در ایران توانسته اند فعالیت پر فروش داشته و از برندهای معتبر در زمینه باشند عبارت است از:

۱٫فروشگاه های بزرگ رفاه

۲٫فروشگاها زنجیره ای هایپرمی

۳٫فروشگاه های افق کوروش

۴٫فروشکاه های شهروند

۵٫فروشگاه های جانبو

در شهرهای پر گردشگر مانند دوبی نیز فروشگاهایی مانند دی تو دی تاسیس شده که به عنوان فروشگاه بین المللی فعالیت می کنند شما با ثبت برند و نام تجاری برای فروشگاهتان می توانید به تاسیس این فروشگاه در کشورهای اطراف و حوزه های گردشگری بپردازید تا از این طریق برندتان بین المللی شود.

نام فروشگاه برای کسب و کار اعتبار و ارزش ایجاد می کند پس اولین اقدامی که باید انجام دهید محافظت از اعتبار و سرمایه اصلی تان یعنی نام تجاریتان است. زمانی که نام تجاری معتبر داشته باشید می توانید در هر زمان که بخواهید نام تجاریتان را بفروشید.

دلیل لزوم ثبت کردن نام تجاری

بسیاری از تجار بدون ثبت کردن نام و جواز کسب، فعالیت می کنند که این مورد مانعی ندارد اما ممکن است افراد سودجو به صورت عمدی از نام آن ها کپی برداری کنند و از منافعی که رقبایشان کسب کرده اند سوء استفاده کنند.

فروشگاه به عنوان واحد صنفی شناخته می شود که طبق اتحادیه و قوانین ثبت نام های مشابه هم و تکراری غیر مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید