خدمات ثبت جهانی برند

ابتدا به معرفی عبارت جهانی تجاری می پردازیم. عدالت تجاری به عنوان یکی از مهم ترین عناصر بازاریابی کسب موفقیت هر سازمانی بوده و باعث ایجاد تصویری روشن از آنچه که شما هستید و یا قصد بودن آن را دارید را در ذهن مشتریان و مصرف کنندگان ایجاد می کند. علامت تجاری به عنوان نشانه ای برای مجزا ساختن شرکت  یا سازمان شما در میان رقبای شما می باشد. علامت تجاری بیان گر کالا و خدمات ارائه شده توسط شما می باشد . در نخستین مرحله، علامت تجاری تعهدی می باشد که بیان کننده این است که شما آن نام ر ا شناخته و به تعهد آن اعتماد دارید. اعتماد داشتن اولین گام بسیار مهم می باشد که هدف از علامت تجاری ، تسریع در رسیدن به این گام با استفاده از قرار دادن تعهد ضمنی علامت تجاری می باشد.

خدمات ثبت جهانی برند

اکثر علائم تجاری دارای یک علامت یا ویژگی خاصی هستند که به عنوان میانبری برای یادآوری تعهد علامت تجاری می باشد. این علامت یا نشانه از ویژگی هایی همچون رنگ ،حروف، تصاویری برای ایجاد یک تصویر ذهنی خاص استفاده می نماید که جهت جلب دید و چشم ما و همچنین برای هدایت نظر ما در مسیری که مد نظرش می باشد، طراحی شده است. علامت تجاری می تواند با شعار خاص، عبارت ویژه و گیرایی همراه باشد. تمامی بخش های تصویر علامت تجاری نوعی محرک روانی یا محرکی که باعث به هم پیوستن تمامی نظرات سایرین راجع به علامت تجاری شده است. چنانچه در جزئیات دقیق شوید، خواهید دید که هر چیزی یک علامت تجاری می باشد زیرا درک ما از این با واسطه خلق کردن ارتباط در مورد چیز های مختلفی است که می سازیم. به عنوان مثالی واضح می توان درخت را به عنوان داشتن تعهدی ضمنی از زیبایی و سایه می توان در نظر گرفت. از جمله علائم تجاری، کلمات می باشند. به عنوان مثال، زمانی که کلمه سرعت بکار رفته می شود، تصور ماشینی سریع در ذهن شما ایجاد می شود. افراد را هم می توان شامل علائم در نظر گرفت.

زمانی که مردم شما را ملاقات کرده و یا نام شما را می شنوند، تصویری که از شما در ذهن آن ها شکل گرفته است را به یاد ی آورند. ( شما می توانید این تصویر را مدیریت کرده و یا اجازه اتفاق افتادن آن را بدهید.)

مدیریت علامت تجاری

مدیریت علامت تجاری عبارت است از بکار بردن تکنیک های بازاریابی برای یک محصول ویژه، خط های تولیدی و یا علائم تجاری و نیازمند افزایش منطقی محصول ها برای مشتریان می باشد. در نظر بازاریان یک علامت تجاری نوعی تعهد است که باید تآمین کننده سطحی از کیفیت مورد انتظار مردم از یک علامت تجاری را که در خرید های حال و آینده آنها را در مقابل محصولات مشابه می شوند را بر آورده سازد.

همواره معیار ارزشمندی یک علامت یا نشانه تجاری به مقدار سود دهی که برای تولید کننده مربوطه ایجاد می کند می باشد. نقطه آغاز مدیریت علامت تجاری ، فهم معنی دقت آن از علامت تجاری بوده و شروع آن با به انجام رساندن مدیریت کل شرکت توسط رهبران شرکت ها می باشند. پس از پس از مرحله خلق تعهد، گام بعدی تزریق کردن آن در ذهن مشتریان، کارکنان و تمامی افرادی است که از شما چیزی دریافت می نمایند و این دقیقا نقطه ورود بازاریان می باشد. با توجه به اینکه تنها وظیفه بازاریان چنین چیزی نمی باشد، بخش بسیار عظیمی که شامل تبلیغات و غیره شده به ثابت کردن موقعیت شرکت و محصول های آن شرکت در تصور مشتریان در میان رقبا می باشد.

 از جمله ویژگی های یک علامت تجاری خوب

۱- قابلیت حمایت به صورت قانونی را داشته باشد.

۲- تلفظ کردن آن راحت باشد.

۳- به خاطر سپردن آن راحت باشد.

۴- قابلیت تشخیص آن راحت باشد.

۵- باعث جلب توجه شود.

۶- بیان کننده مزایا و استفاده های محصول باشد.

۷- معرف خوبی برای شرکت یا محصول باشد.

۸- تعیین کننده موقعیت مربوطه به محصول قابل رقابت باشد.

موافقت نامه پروتکل مادرید

 برای حمایت از علائم تجاری و بهره برداری از حقوق مرتبط با علامت تجاری ، به ثبت رساندن علامت تجاری در بعد داخل و بین المللی بر اساس کنوانسیون پاریس می باشد.

با بررسی تاریخچه این کنوانسیون در حیطه حمایت از مالک های صنعتی پی می بریم که به هدف پشتیبانی از علامت های تجاری در سطح بین المللی به موجب کنوانسیون ذکر شده، صاحب علامت (شخص حقیقی یا حقوقی) موظف است به صورت جداگانه تعدادی از تقاضا نامه ها را در اداره های کشور های مختلف عضو به کلیه زبان های متفاوت با پرداخت کردن هزینه های متفاوت و هزینه کردن زمان های بسیار زیاد وداع گوید. به همین منظور برای راحت کردن و تسریع پروسه ثبت بین المللی و تحصیل حقوق ناشی از آن، بسیاری از کشور های عضو کنوانسیون پاریس را تشکیل داده و در آن سیستم مادرید را به عنوان دستور العمل ثبت بین المللی مورخ ۱۹۸۱ و پروتکل مرتبط با آن مصوب ۱۹۸۹ می باشد.

با توجه به سیستم مادرید علامت بر اساس قوانین حاکم در داخل کشور مورد بررسی قرار می گیرد، به ثبت می رسد و آنگاه روند ثبت بین المللی وارد می شود. ثبت علامت تجاری توسط صاحب آن تکمیل فرم درخواست ثبت بین المللی و فرانسه یا انگلیسی در پرداخت یک تعرفه، علامت تجاری خود با با استفاده از نماینده سازمان ثبت جهانی صورت می گیرد. در شرایطی که تغییراتی در علامت تجاری در علامت ثبت شده از طرف صاحب علامت انجام شود، تغییراتی از جمله تغییر نام، آدرس، مالکیت ، تمدید و غیره در سطح بین المللی می توان با کامل کردن فرم های مربوطه به تغییر علامت تجاری و پرداختن هزینه های کلی آن ها را اعمال کرد.

این سیستم به واسطه دفتر بین المللی WIPO مدیریت شده . هر کشور عضو این کنوانسیون برای حمایت از مالکیت صنعتی قادر به عضویت موافقت نامه پروتکل مادرید و یا هر دوی آن ها می شود.

شهر برند مرجع خرید برند و فروش برند در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید