برای خرید برند آماده چه فرآیندی باید طی شود؟

برای خرید برند آماده چه فرآیندی باید طی شود؟

یکی از مهم ترین اقداماتی که صاحبان کسب و کارهای مختلف باید برای معرفی محصولات و خدمات خود به مشتریان انجام دهند، فرایند برند سازی یا همان برندینگ می باشد. هر کسب و کاری برای دیده شدن و معرفی به دیگران باید یک نام و برند خاص و منحصر به فرد داشته باشد تا از این طریق در خاطر مشتریان بماند.
یکی از مهم ترین اقداماتی که صاحبان کسب و کارهای مختلف باید برای معرفی محصولات و خدمات خود به مشتریان انجام دهند، فرایند برند سازی یا همان برندینگ می باشد. هر کسب و کاری برای دیده شدن و معرفی به دیگران باید یک نام و برند خاص و منحصر به فرد داشته باشد تا از این طریق در خاطر مشتریان بماند.
بنابراین اگر شما هم قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید را داشته باشید، باید یک نام و برند مناسب و جذاب برای کسب و کارتان انتخاب کرده و به صورت رسمی آن را ثبت کنید. به این ترتیب افراد شما را با آن نام و برند به خاطر خواهند آورد و این برند را به دیگران هم معرفی خواهند کرد.
اما فرایند ثبت برند به قدری زمان بر و پیچیده است که گاهی مدیران کسب و کارها را کلافه می کند و بخاطر این کار زمان و هزینه زیاد را از دست خواهند داد. به همین دلیل است که به شما توصیه می کنیم به جای ثبت برند، خرید برند آماده را امتحان کنید. در اینصورت خیلی زود یک نام تجاری برای خود به ثبت می رسانید و می توانید کسب و کار خود را آغازکنید.
در ادامه شما را با مفهوم برند آماده و فرایند خرید برند آشنا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

مفهوم برند آماده

همانطور که گفتیم، در صورتی که شما بخواهید برند خاص خود را به ثبت برسانید، باید مراحل طولانی و پیچیده ای را پشت سر بگذارید و دردسرهای زیادی را به جان بخرید. اما به جای اینکار، شما می توانید در ازای پرداخت مبلغ خاصی، یک برند آماده خریداری کنید که از قبل تمام این مراحل را طی کرده و به ثبت رسیده است. با این کار تا حد زیادی در زمان و هزینه صرفه جویی خواهید کرد.

مزایای خرید برند آماده

خرید برند آماده مزایای بی شماری دارد که برخی از آن ها عبارتند از:
• اگر شما یک برند معتبر را خریداری نمایید، اعتبار شما افزایش پیدا کرده و نیازی نیست کسب و کار و تجارت خود را از صفر شروع کنید.
• پروسه ثبت برند بیشتر از 6 ماه طول می کشد اما خرید برند در کمتر از چند روز امکان پذیر است.
• نیازی نیست مراحل حقوقی و قانونی زیادی را پشت سر بگذارید و مجوز های مختلف را دریافت کنید.
• با مشکلاتی مثل رد شدن درخواست مواجه نخواهید شد.

نکات مهم در خصوص خرید برند آماده

سادگی فرایند خرید برند دلیل بر این نیست که شما هر نوع برندی را به راحتی پسندیده و خریداری کنید. بلکه شما باید به فاکتورها و معیارهای خاصی توجه داشته و بر اساس آن ها برند مورد نظر خود را خریداری کنید. برخی از این فاکتورها عبارتند از:
• برند باید با کسب و کار شما تناسب داشته باشد و یک نوع پیوند بین خدمت و کالاهای مورد نظر شما ایجاد کند.
• برند باید خاص بوده و قابلیت تبلیغ شدن به صورت خلاقانه را داشته باشد.
• برند باید به گونه ای باشد که به راحتی در ذهن افراد بماند.
• هر چقدر که یک برند جذاب تر باشد، توجه افراد بیشتری را به کسب و کار شما جلب خواهد کرد.
• تلفظ برند باید بسیار ساده بوده و در تمام گویش ها و لهجه های مختلف یکسان باشد.

مراحل خرید برند آماده

با وجود اینکه خرید برند آماده بسیار ساده تر از ثبت برند می باشد، اما برای اینکار هم باید اقدامات خاصی انجام داده و فرایند مشخصی را طی کنید.
به طور کلی، فرایند خرید برند به صورت زیر است:
1 . ابتدا باید به یکی از مراکز معتبر فروش برند بروید و از میان برندهای موجود در آنجا، برند مورد نظر خود را متناسب با کسب و کارتان انتخاب نمایید.
2 . سپس شماره تماس و اطلاعات فروشنده برند را در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید با او تماس بگیرید.
3 . بعد از اینکه هماهنگی های لازم با فروشنده را انجام دادید، می توانید با در دست داشتن مدارک معتبر به دفترخانه مراجعه کنید.
4 . سپس دفترخانه قرارداد رسمی بین شما تنظیم کرده و مالکیت برند به صورت رسمی و قانونی به شما تعلق خواهد گرفت.
5 . در نهایت هم این انتقال مالکیت باید در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار کشور به چاپ رسیده و به عموم مردم اطلاع داده شود.

مدارک لازم برای خرید برند آماده

آماده کردن مدارک لازم، یکی از اصلی ترین مراحل فرایند خرید برند آماده می باشد. خریدار و فروشنده برند باید مدارک زیر را در دست داشته و به دفترخانه ثبت اسناد رسمی مراجعه نمایند:
1 . مدارک شناسایی فروشنده
2 . مدارک شناسایی خریدار
3 . شماره ثبت و اظهار نامه
4 . یک نسخه از روزنامه ای که ثبت شدن برند در آن چاپ شده است.
5 . مدارک مربوط به کسب و کار
6 . در صورت داشتن وکیل، ارائه مدارک شناسایی وکیل و وکالتنامه هم الزامی خواهد بود.

هزینه خرید برند آماده

هزینه مربوط به خرید برند آماده یک هزینه ثابت نبوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال مواردی مانند زیبایی برند، کوتاهی آن، معنا و مفهوم برند، فارسی یا لاتین بودن، طبقه برند، لوگو و... از مهم ترین عوامل در قیمت برند می باشند.
به شما توصیه می کنیم ابتدا با یک کارشناس و متخصص در این زمینه مشورت نمایید تا نکات لازم برای خرید برند با قیمت مناسب را به شما گوشزد کند.
لازم به ذکر است هزینه های مربوط به طی کردن فرایند خرید برند، بسیار کمتر از هزینه های مربوط به ثبت برند می باشد.
140

برند آماده سایر طبقات

160

برند آماده آرایشی بهداشتی

55

برند آماده لوازم خانگی

690

برند آماده مواد غذایی

در این مطلب سعی کردیم مزایای استفاده از برند آماده را عنوان کرده و همچنین شما را با فرایند خرید برند آشنا کنیم. همانطور که متوجه شدید، خرید برند بسیار کم هزینه تر و راحت تر از ثبت برند می باشد. به همین دلیل خیلی از افراد ترجیح می دهند به جای ماه ها دوندگی برای ثبت برند، از یک برند آماده استفاده کنند. به عنوان نکته پایانی به شما توصیه می کنیم قبل از اقدام برای خرید برند آماده، حتما با یک کارشناس ماهر مشورت کنید تا از تعرفه برند مور نظر خود آگاه شده و بتوانید تمامی جوانب را بسنجید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس با شهربرند کلیک کنید