برای خرید برند چه نکاتی باید بدانیم؟

برای خرید برند چه نکاتی باید بدانیم؟

نکات خرید برند به ما کمک می کند تا بتوانیم به سهولت این کار را انجام دهیم. علت تمایل افراد برای خرید برند، این است که دیگر لزومی به طی کردن پروسه دریافت مجوز فعالیت یک برند وجود ندارد.
نکات خرید برند به ما کمک می کند تا بتوانیم به سهولت این کار را انجام دهیم. علت تمایل افراد برای خرید برند، این است که دیگر لزومی به طی کردن پروسه دریافت مجوز فعالیت یک برند وجود ندارد. به طور کلی زمانی که یک شخص تمایل به فعالیت در یک زمینه خاص به صورت حرفه ای داشته باشد، باید فعالیتش را به عنوان یک برند ثبت کند.
اما در صورتی که برندی هماهنگ با توقعات و خواسته ها و اهداف شما وجود داشته باشد، با خرید آن می توان به راحتی مالک یک برند شد. در ادامه به نکات مهمی که در زمان خرید برند باید به آن ها توجه کرد اشاره خواهیم کرد.

معرفی مراحل خرید برند

در صورتی که به دنبال خرید یک برند آماده هستید، اولین قدم برای شما این است که از مرکزها و یا سایت های مرتبط در این زمینه دیدن کنید. مراکز مذکور، شاهد انواع مختلف برند خواهید بود.
نکات خرید برند برای انتخاب که باید به آن ها توجه شود، عبارتند از:
1 . با توجه به نوع و ویژگی های محصولات تولیدی شرکت خود، برند را انتخاب کنید.
2 . توجه داشته باشید که برند انتخابی شما از پیش خریداری نشده باشد.
3 . برند خریداری شده نباید برای مشتریان محصول شما، گمراه کننده باشد.
4 . یک برند خوب باید مشتریان را به سمت محصولات شما سوق دهد.
5 . برندی مناسب است که برای تبلیغات رسانه ای قابل استفاه باشد.
6 . برندی که نام و لوگویی ساده داشته باشد، ماندگار تر می شود.

خصوصیات مهم یک برند خوب

یکی از نکات خرید برند که بسیار مورد توجه است، باید قابل انتشار در اینترنت باشد. علاوه بر این دامنه ثبت شده باید مشابه با نام تجاری برند در نظر گرفته شود. سادگی معیاری دیگر است که موجب می شود نام برند شما همواره ماندگار بماند البته اسمی که کمترین کاراکتر ممکن را داشته باشد نیز بسیار عالی است.
متفاوت بودن اسم برند هم می تواند موجب متمایز شدن آن شود. همخوانی لوگو و نام برند تجاری از عوامل موثر و ماندگار است. در زمان خرید برند توجه کنید که برند، نشان دهند اصل کسب و کار باشد. به عنوان مثال می توان به گوگل اشاره کرد که شبیه چشم هایی جستجو کننده است.

نکات مهم برای ساخت یک برند مناسب

اگر میخواهید برندی را بسازید که بعدها در صورتی که بخواهید بفروش برسد، مشتری های زیادی داشته باشد، باید به موارد زیر دقت کنید.
1 . برند باید دارای یک شناسه منحصر به فرد دیداری باشد. شناسه های دیداری تاثیر بسزایی در طراحی کارت تبلیغاتی، سربرگ کارخانه یا شرکت، رزومه شرکت، طراحی ظاهر سایت و پروفایل های میدیاهای مجازی و... دارد.
2 . یک سایت برایش در نظر بگیرید که دامنه و ایمیل مرتبط هم داشته باشد. اگر دقت کرده باشید، امروزه بیشتر مایحتاج افراد توسط فضای مجازی و فروشگاه های آنلاین تامین می شوند. در همین راستا به شما توصیه می شود که سایتی را مناسب با برند خود راه اندازی کنید تا امکان ارتباط بیشتر با مشتریان و نیز در دسترس بودن در هر زمان و مکان را فراهم نمایید.
3 . برند نیاز به مراقبت و مانیتورینگ دارد. مراقبت از برند به منظور آپدیت کردن همیشگی سایت است. بدین ترتیب که باید همواره نظرات مشتریان را بررسی کرده و با توجه به آن ها تغییرات لازمه را اعمال کنید.

آشنایی با نکات خرید برند

1 . همانطور که اشاره شد، خرید برند آماده منجر به عدم مواجهه با روال کاری ثبت یک برند می شود. شایان ذکر است که در زمان خرید برند باید به موارد زیر توجه نمایید :
2 . با خرید برندی معتبر که مشتریان وفادار خود را دارد، می توانید از بالا بودن اعتبار آن اطمینان داشته و اعتبار مذکور نیز برای شما ادامه خواهد داشت. در نتیجه دیگر نیازی به تبلیغات، معرفی برند و جذب مشتریان نخواهد بود. در این صورت شما می توانید به راحتی همه انرژی خود را برای ادامه فعالیت در حوزه کاری مربوطه صرف کنید.
3 . برای خرید یک برند آماده، تنها لازم است که به یک دفترخانه مربوط به ثبت اسناد رسمی مراجعه کرده و مالکیت برند مورد نظر را به نام خود بزنید. بدین وسیله دیگر نیازی به طی کردن فرآیند طولانی حدود 6 ماه برای ثبت یک برند نیست.
4 . با خرید برند، نگرانی هایی مانند رد درخواست، اعتراض و... وجود ندارد.
5. در پروسه ثبت یک برند، نیاز به دریافت پروانه بهره برداری و مجوز تاسیس است اما برای خرید برند مورد نظر دیگر نیازی به این پروسه نبوده و تنها با در دست داشتن مدارک شناسایی می توان مالکیت یک برند را از آن خود کرد.
6 . ممکن است برخی مخارج و هزینه های اولیه و اضافه را در زمان خرید یک برند متحمل شوید.

7 . یکی از نکات خرید برند که بسیار مهم است؛ عدم مواجهه با گام های قانونی و حقوقی جهت تایید برند بوده که نبود این مراحل منجر به کاهش زمان ثبت برند می شود.
8 . به واسطه خرید یک برند، دیگر نیازی به اخذ مجوزهای آغاز ثبت یک برند احساس نمی شود.

مدارک و اسناد لازم برای خرید برند

یکی دیگر از نکات خرید برند، همراه داشتن مدارک لازم در زمان خرید برند است. برای معامله کردن یک برند مدارک مذکور را آماده کرده و قدم به قدم پیش بروید.
1 . همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه فروشنده برند الزامی است.
2 . خریدار نیز باید کارت ملی و شناسنامه را همراه داشته باشد.
3 . اسنادی که بیانگر ثبت برند هستند (آگهی روزنامه، گواهی دال بر ثبت برند و نیز آگهی رسمی) را باید ارائه دهند.
4 . بودن اسنادی که بیانگر نوع رشته مورد نظر برای برند باشند نیز الزامی است.
5 . صلح نامه ای که در دفتر اسناد رسمی تنظیم شده را لازم دارید.
6 . مشخصات امنیتی ورود به سایت مانند پسورد، باید از جانب مالک قبلی به مالک جدید ارائه شود.
7 . مشخصات شناسایی برند مانند شماره برند و نیز شماره اظهارنامه را باید ارائه کرد.
8 . باید تمامی رسیدهای پرداختی که برای خرید و یا انتقال مالکیت برند استفاده شده اند را ارائه دهید.
9 . اگر خریدار یا فروشنده، نماینده خود را برای معامله بفرستند، باید مدارک شناسایی را به همراه داشته باشد.
10 . در صورتی که مالک یک برند به عنوان فروشنده، در قید حیات نباشد، باید وراث او مدرکی دال بر انحصار وراثت برند مورد نظر ارائه دهند.
140

برند آماده سایر طبقات

160

برند آماده آرایشی بهداشتی

55

برند آماده لوازم خانگی

690

برند آماده مواد غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس با شهربرند کلیک کنید