شرایط انتقال برند آماده چیست؟

شرایط انتقال برند آماده چیست؟

تمام افرادی که یک کسب و کار جدید راه اندازی می کنند، تمایل دارند برند اختصاصی خود را انتخاب کرده و به ثبت برسانند. در واقع برند به عنوان هویت یک کسب و کار به شمار می رود و افراد هر کسب و کاری را با برند آن شناخته و به خاطر می سپارند. به همین دلیل ثبت برند برای تمام شرکت ها و کسب و کارهای مختلف ضروری است.
تمام افرادی که یک کسب و کار جدید راه اندازی می کنند، تمایل دارند برند اختصاصی خود را انتخاب کرده و به ثبت برسانند. در واقع برند به عنوان هویت یک کسب و کار به شمار می رود و افراد هر کسب و کاری را با برند آن شناخته و به خاطر می سپارند. به همین دلیل ثبت برند برای تمام شرکت ها و کسب و کارهای مختلف ضروری است. اما اگر بخواهیم صادق باشیم، ثبت برند دردسرهای زیادی دارد و مراحل آن بسیار زمان بر و پیچیده است. به همین دلیل اکثر مدیران ترجیح می دهند از یک راه میانبر استفاده کنند و آن چیزی نیست جز انتقال برند! در این روش افراد می توانند از برندهای آماده ای که تمام مراحل ثبت را طی کرده اند ولی در اختیار شرکت خاصی نیستند استفاده نمایند. در ادامه اطلاعات بیشتری در این خصوص به شما ارائه خواهیم داد.

برند آماده چیست؟

همانطور که در ابتدای مطلب هم گفتیم، شما برای شناخته شدن در بازار به یک برند یا همان نام تجاری نیاز دارید. اما ثبت برند با دردسرها و دوندگی های خاص خود همراه است. به همین دلیل استفاده از برندهای آماده می تواند بهترین راه حل برای شما باشد.
برند آماده به برندی گفته می شود که تمام مراحل لازم را پشت سر گذاشته و به طور کامل به ثبت رسیده است. یعنی شما فقط باید از میان برندهای موجود، یکی را برای کسب و کار خود انتخاب کرده و به عبارتی آن برند را انتقال دهید.
انتقال برند به این معناست که مالکیت یک برند از شخص یا شرکت خاص گرفته شده و به یک شخص یا شرکت دیگر منتقل شود. البته این کار شرایط خاصی دارد، اما روند آن بسیار ساده تر از ثبت برند می باشد. در ادامه شرایط انتقال برند اماده را بررسی خواهیم کرد.

انتقال برند چه مزایایی دارد؟

برخی از مهم ترین مزایای انتقال برند و خرید برند آماده عبارتند از:
1. ثبت برند یک روند بسیار زمان بر و پر دردسر دارد، در حالی که استفاده از برند آماده بسیار سریع تر و راحت تر است.
2. اگر بخواهید برند خود را بسازید باید همه چیز را از صفر شروع کنید، اما در صورت خرید برند آماده شما بخش زیادی از مسیر را طی کرده اید!
3. انتقال برند یک موقعیت عالی برای ارتقای کسب و کار شما فراهم می کند.
4. در صورتی که بخواهید برند خود را ثبت کنید، به دلایل مختلفی احتمال رد شدن درخواست شما وجود خواهد داشت. اما برند های آماده از هر نظر تایید شده اند.
5. شرایط انتقال برند آماده بسیار ساده بوده و به مدارک چندانی هم نیاز ندارد. اما برای ثبت برند باید مجوزهای مختلفی دریافت کرده و مدارک متعددی ارائه دهید.

مراحل انتقال برند

مراحل و شرایط انتقال برند آماده با توجه به موقعیت شما (خریدار یا فروشنده بودن) متفاوت خواهد بود.
گاهی اوقات ممکن است شما روند ثبت برند خود را به طور کامل طی کنید، اما به هر دلیلی از راه اندازی کسب و کار خود منصرف شوید. در این حالت شما می توانید نسبت به فروش برند خود اقدام نمایید تا زحماتی که برای ثبت آن کشیدید هدر نرود. برای فروش برند، شما فقط باید مدارک برند یعنی شماره ثبت، شماره روزنامه ای که برند در آن ثبت شده و... را به خریدار تحویل داده و اسناد مربوط به انتقال را امضا نمایید.
اما در صورتی که شما خریدار بوده و قصد داشته باشید یک برند آماده برای خود انتخاب کنید، مراحل انتقال برند کمی متفاوت تر خواهد بود. در این حالت، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:
• ابتدا باید به اداره ثبت مراجعه کرده و در میان لیست برندهای موجود، یکی را به دلخواه انتخاب کنید. بدیهی است که این برندها باید با کسب و کار شما تناسب داشته باشند.
• بعد از انتخاب برند، اداره ثبت شماره تماس فروشنده آن را به شما خواهد داد.
• شما باید با فروشنده تماس گرفته و در خصوص هزینه و موارد دیگر با هم به توافق برسید.
• سپس باید به دفترخانه بروید و مراحل نقل و انتقال برند را به صورت کاملا رسمی و قانونی انجام دهید.
• در آخر هم تغییر مالکیت برند باید در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار چاپ شود.

مدارک لازم برای انتقال برند

همانطور که از قسمت قبلی هم متوجه شدید، شرایط انتقال برند آماده بسیار ساده است و به مدارک و مجوزهای خاصی نیاز ندارد. مدارکی که برای انجام این کار مورد نیاز خواهد بود عبارتند از:
• مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه) فروشنده
• مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه) خریدار
• شماره ثبتی برند
• شماره اظهارنامه برند
• یک نسخه از روزنامه ای ثبت برند در آن به چاپ رسیده
در صورتی که انجام کارهای خود را به وکیل سپرده باشید، به ارائه وکالتنامه هم نیاز خواهد بود. بعد از اینکه تمام این مدارک را به طور کامل تحویل دهید، یک قرارداد بین شما و طرف مقابل منعقد شده و برند مورد نظر به صورت کاملا رسمی انتقال پیدا می کند.

هزینه انتقال برند

اکثر کسانی که قصد استفاده از برندهای آماده را دارند، تصور می کنند هزینه انتقال برند از هزینه ثبت برند بیشتر است. اما این یک تصور کاملا غلط بوده و ثبت برند هزینه های جانبی فراوانی به دنبال دارد.
انتقال برند هیچ تعرفه ثابتی ندارد و نمی توان هزینه دقیقی برای آن در نظر گرفت. اما به طور کلی، این هزینه با توجه به مواردی مانند نام برند، طراحی، تعداد طبقات برند، کالاها و خدمات برند، فارسی یا لاتین بودن و... تعیین خواهد شد.

با توجه به طولانی بودن روند ثبت برند، خیلی از افراد ترجیح می دهند از برندهای آماده استفاده کنند. برندهای آماده برندهایی هستند که روند ثبت را به طور کامل طی کرده و ثبت شده باشند. به همین منظور در این مطلب سعی کردیم شما را با شرایط انتقال برند آماده آشنا کنیم. همانطور که متوجه شدید، این شرایط بسیار ساده بوده و خرید یک برند آماده بسیار ساده تر از ثبت برند است. به عنوان نکته پایانی، به شما توصیه می کنیم ابتدا با یک کارشناس و متخصص در این زمینه مشورت نمایید تا به طور کامل با شرایط آشنا شده و همچنین هزینه واقعی یک برند را تشخیص دهید. در این صورت می توانید بدون هیچ مشکلی برند مورد نظر خود را انتخاب کرده و مراحل انتقال مالکیت آن را پشت سر بگذارید.
140

برند آماده سایر طبقات

160

برند آماده آرایشی بهداشتی

55

برند آماده لوازم خانگی

690

برند آماده مواد غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس با شهربرند کلیک کنید