مدت اعتبار برند و تمدید آن

ارزش برند تجاری یا علامت تجاری ممکن است در تعیین میزان موفقیت یک محصول در بازار بسیار زیاد می باشد،  بنابراین ثبت آن در بازارهای مربوطه امری بسیار ضروری می باشد و نکته ی حائز اهمیت حفظ این علامت تجاری یا برند تجاری طی سالیان متوالی است.  داشتن برند  یک مزیت بسیار مهم را اجرا و منتقل می کند. در یک بازار پر از محصول و کالا یعنی جایی که ویژگی ها و مزایا به طور واقعی قابل تشخیص هستند، یک برند قدرتمند کمک می کند تا از میان سایر رقبا در بازار متمایز و مشخص شوید بنابراین به شناخته شدن محصول شما در بازار بسیار کمک می کند. مشاوران و وکلای با تجربه ی تهران ثبت به شما کمک میکنند تا به تمام سوالات ثبتی خود پاسخ داده و همواره در بازار جهانی متمایز باشید. می توان خاطر نشان کرد که علامت تجاری ثبت شده از تاریخ صدور ظرف مدت ده سال دارای اعتبار قانونی است. که در صورت تمایل اگر متقاضی نیازمند تمدید علامت تجاری باشد میبایست طبق قوانین و ضوابط موجود اقدام به تمدید نماید ، که اینکار نکات بسیار ریزی دارد که افراد باتجربه قادر به انجام آن هستند

مدت-اعتبار-و-تمدید-برند-تجاری

مدت-اعتبار-و-تمدید-برند-تجاری

و در حقیقت تمدید برند بسیار تخصصی و نیازمند داشتن مهارت می باشد. گروه حقوقی تهران ثبت با کادری مجرب و متخصص در امور ثبتی و حقوقی علامت و نام تجاری با ۳۵ سال تجربه با کمترین هزینه، در سریع ترین زمان ممکن اقدام به تمدید علامت تجاری و نام تجاری می کند. پس از مدت ۱۰ سال مالک اجازه دارد طی ۶ ماه پس از اتمام دوره برای دوره‌های متوالی ده ساله با پرداخت هزینه مقرر، نام تجاری خود را تمدید نماید . در صورت عدم درخواست تمدید ثبت، ظرف مهلت یاد شده امکان درخواست آن ظرف مهلت ۶ماه پس از پایان اعتبار ثبت علامت  با پرداخت مبلغی به عنوان جریمه تاخیر به میزان نصف هزینه ثبت علامت وجود دارد والا ثبت علامت از درجه اعتبار ساقط خواهد بود.

انقضا مدت اعتبار

چنانچه مدت اعتبار علامت تجاری منقضی شود و مالک نسبت به تمدید ثبت آن با توجه به قوانین و مقررات داخلی اقدام نکند، بدیهی است که مالک حقی نسبت به علامت یاد شده نخواهد داشت و در این خصوص هرکسی می تواند علامت یاد شده را به نام خود ثبت کند و مالک قبلی علامت نیز در این خصوص اولویتی ندارد و چنانچه بخواهد علامت یاد شده را دوباره ثبت کند باید کلیه مراحل و مدارک مربوط به ثبت برند را طی نماید.

تمدید برند

بعلاوه تمدید برند تجاری به صورت اشخاص حقیقی و حقوقی صورت میگیرد که مدارک لازم جهت تمدید علامت تجاری اشخاص حقیقی به شرح ذیل است: کپی شناسنامه و کارت ملی – مهر و امضاء وکالتنامه – نمونه علامت و تکمیل فرم اطلاعات مورد نیاز مدارک لازم جهت تمدید علامت تجاری اشخاص حقوقی عبارتند از: کپی روزنامه رسمی شرکت و تمام تغییرات – کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان حق امضاء در شرکت – مهر و امضاء وکالتنامه – نمونه علامت – تکمیل فرم اطلاعات مورد نیاز میباشد.

طبق ماده ۹۰ در خواست تمدید ثبت علامت  در دو نسخه توسط متقاضی  علامت  تجاری  ثبت شده یا نماینده قانونی او تهیه می شود و بعد از امضاء به دفاتر ثبت  ارائه می گردد. مرجع ثبت پس از دریافت درخواست تمدید ثبت و پیوست ها ، آن را در دفتر مربوط وارد کرده و بر روی هر یک از نسخ درخواست تاریخ دریافت وشماره آن را با قید و نسخه دوم آن را که دارای همان مشخصات نسخه اصلی است پس از امضاء و مهر به عنوان رسید به درخواست کننده مسترد خواهد کرد.جهت اقدام تمدید طبق ماده ۹۱ علائم تجاری باید به نکات زیر توجه کرد. ۱- ارائه شماره و تاریخ ثبت اظهار نامه و علامتی که برند آن مورد درخواست است. ۲- طبقه یا طبقات کالاهای و خدماتی که علامت برای تشخیص آن ها ثبت گردیده است. ۳- اسم و آخرین نشانی کامل متقاضی علامت  ثبت شده یا نماینده قانونی وی در صورتی که درخواست توسط نماینده صورت گرفته باشد. طبق تبصره ۱میتوان خاطر نشان کرد که درخواست تمدید ثبت وقتی قابل قبول است که هزینه مذبور جهت تمدید پرداخت شده باشد. تبصره ۲در موقع تمدید ثبت مرجع ثبت موظف است طبقه محصولات را بر اساس جدیدترین ویرایش طبقه بندی بین المللی در دفتر ثبت و گواهی نامه تمدید ثبت علامت وارد نماید. همچنین هزینه تغییر طبقات ناشی از اعمال ویرایش جدید طبقه بندی بین المللی و هزینه انتشارآگهی روزنامه رسمی توسط مالک برند پرداخت خواهد شد. تبصره۳ مالک علامت می تواند ضمن درخواست تمدید درخواست جداگانه را برای تقلیل طبقه یا کالاها و خدماتی که علامت برای آن به ثبت رسیده است بدون پرداخت هزینه ثبت تغییر دهد و به دفاتر ثبت ارئه نماید.

تمدید علامت تجاری دارای مزیتی نیز میباشد که میتوان گفت این قانون موجب جلوگیری از انباشته شدن تعداد زیادی از علائم تجاری خواهد شد، که پس از انقضای دوره اول یا دوره های بعدی چنانچه مالک برند از علامت تجاری ثبت شده‌ی خود استفاده ای نکند ،این اختیار را داشته باشد که نسبت به تمدید علامتی که نفعی برای او ندارد جلوگیری کرده که این امر موجب عدم انباشته شدن علائم تجاری بی خاصیت در کشور خواهد شد. چنانچه برندی​دارید که استفاده نمی کنید می توانید آن را برای خرید و فروش برند در شهر برند بگذارید،​خرید برند در شهر برند در کوتاهترین زمان و عادلانه ترین قیمت صورت می گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید