مراحل ثبت برند ماکارانی

با توجه به این موضوع که ماکارانی از خواص غذایی بسیار مفیدی برخوردار است طبق آمار گرفته شده میزان مصرف افراد از ماکارانی بسیار زیاد شده است در نتیجه برخی از افرد تصمیم می گیرند که کسب و کار خود را در این زمینه شروع کنند. برای شروع فعالیت در این زمینه لازم است که ابتدا برای پیشرفت کسب و کار خود به انتخاب برند بپردازند و آن را ثبت کنند. در این مقاله ما سعی کرده ایم که اطلاعاتی در رابطه با مراحل ثبت برند به شما ارائه دهیم بنابراین تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

مراحل ثبت برند ماکارانی

ابتدا تعریف مختصری از خود محصول یعنی ماکارانی ارائه خواهیم داد. تاریخچه ماکارانی در ایران بدینصورت می باشد که در سال ۱۳۱۳ با استفاده از دستگاه های بسیار ساده ماکارانی بنام لوبل تولید شد که در آن زمان هر شخصی نمی توانست به راحتی از این موادغذایی استفاده کند و فقط افراد در سفارتخانه و یا اداره کنسولگری که کارمندانشان در آن به کار مشغول بودند و افراد ایرانی که با این سازمان ها در ارتباط بودند حق مصرف ماکارانی داشتند این محدودیت باعث شده بود که ماکارانی را بنام رشته فرنگی نیز بخوانند که در سال ۱۳۷۴ ایران موفق شد کارخانه بزرگی برای تولید ماکارانی صنعتی به وجود آورد. امروزه بطور کلی ۵ کارخانه بزرگ برای تولید ماکارانی داریم. برای اینکه ماکارانی را ریشه یابی نمایند مثلا آن را از واژه ی ایتالیایی ammaccare استخراج کرده اند که به معنی خمیر له شده است و یا از زبان سانسکریت استفاده کرده اند که ریشه ماکارانی از این زبان بدست آمده است.
ماکارانی و اسپاگتی به دلیل این که زیر شاخه پاستا هستند و هر دو از آرد سمولینا به دست می آیند با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند ولی آن ها تفاوت هایی در روش تولید دارند به طوریکه در زمان ساخت اسپاگتی خمیر را به شکل رشته در آورده ولی برای تهیه ماکارانی بسته به کشور مربوطه به شکل های مختلف حلزونی، مارپیچ، پاپیونی و غیره می باشد.

همانطور که گفتیم با توجه به فوایدی که ماکارانی دارد غذای خوبی برای افراد به حساب می آید این فواید عبارتند از:

-دارای ویتامین آ که برای رشد سلول های جدید پوستی بسیار مفید است.
-ماکارانی سرشار از اسید فولیک است که برای ریزش مو بسیار مفید می باشد.
-ماکارانی سرشار از پتاسیم است که برای سلامت عضلات بسیار مفید است.
-با توجه به این که دارای کربوهیدرات می باشد انرژی بدن را تامین کرده که بسیاری از ورزشکاران، برای تامین انرژی ماکارانی مصرف می کنند.
-ماکارانی دارای آهن است که مانع کم خونی شده و هموگلوبین بدن را طبیعی نگه می دارد.

حال می خواهیم تعریفی مختصر از برند ارائه دهیم و سپس مدارک آن را نام ببریم:

برند در واقع نماد، شکل و عبارتی است که باعث شناسایی محصول شده و باعث می شود که با دیگر محصولات متمایز گردد. بنابراین بنابر گفته دو شخصیت بزرگ بنام آرمسترانگ و کاتلر، برند های قوی و مشهور در مقابل برندهای ضعیف و شناخته نشده دارای موفقیت بیشتری می باشند زیرا مصرف کنندگان به این محصولات اعتماد بسیاری داشته و تصویر ذهنی قابل قبولی از برند محبوب خود در ذهنشان نقش بسته است.

مدارک لازم برای ثبت برند ماکارانی

مدارک اشخاص حقوقی:
-ارائه کپی اولین آگهی تاسیس یا همان روزنامه رسمی شرکت
-ارائه آخرین تغییرات هیئت مدیره بر روی روزنامه رسمی
-ارائه کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه کسانی که حق امضای اوراق بهادر شرکت را دارند.
-زمانی که علامت تجاری لاتین باشد یعنی غیر از زبان فارسی باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.
-ارائه کپی و اصل مجوز، پروانه بهره برداری و یا پروانه کسب
-ارائه وکالتنامه با امضا، به همراه مهر شرکت
-ارائه تصویرِ نماد برند در ابعاد ۶ در ۶ به تعداد ۱۲ عدد (نام مورد نظر طبق فرهنگ لغت در برگگه ی جدا باید توصیف شود.)
مدارک اشخاص حقیقی:
-کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی
-ارائه تصویرِ نمادِ برند در ابعاد ۶ در ۶ به تعداد ۱۲ عدد
-زمانی که علامت تجاری از زبان لاتین یعنی غیر از زبان فارسی باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.
-ارائه وکالتنامه با امضا
-ارائه مجوز، پروانه بهره برداری و یا پروانه کسب که نشان دهنده ارائه خدمات از سوی اداره ثبت علائم تجاری باشد.

مراحل ثبت برند ماکارانی را بطور مختصر می توانیم اینگونه بیان کنیم:

ابتدا پس از تهیه مدارک ذکر شده باید از آن اسکن بگیرید و سپس به سامانه مربوطه مالکیت صنعتی وارد شده و در قسمت ثبت علائم تجاری با توجه به ثبت برند اشخاص حقیقی و یا حقوقی فرم ثبت اظهارنامه را تکمیل نمایید و مدارک را در مکان مشخص شده بارگذاری کنید. ابتدا باید توجه کنید که علایم تجاری انتخاب شده شما باید طبق مقررات قانون بوده و هیچ شباهتی با برندهای ثبت شده دیگر نداشته باشد اگر از این دو موضوع پیروی نکنید برند شما ثبت نخواهد شد بنابراین پس از مشخص کردن نوع محصول شما، در کدام طبقات اطلاعات وارد شده را بازبینی و در انتها کلید تایید اطلاعات را انتخاب کنید.
در این قسمت بصورت اینترنتی هزینه اولیه را پرداخته و پس از بررسی بازرسان و تاییدیه آن دو نسخه قرارداد به آدرس شما ارسال خواهد شد که شما باید پس از امضای دو نسخه، یک نسخه را به همراه مدارک و فیش واریزی به آدرس مرکز ارسال نمایید تا پس از دریافت این مدارک مراحل ثبت برند شما آغاز شود.
پس از گذراندن مراحل و ثبت شدن برندتان در روزنامه رسمی این برند با قید نام و نشانی صاحب علامت و کلیه ی مشخصات آگهی خواهد شد تا به اطلاع عموم رسیده شود.

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید