نصب برند ثبت شده بر روی کالا

نصب برند: هر کالایی که دارای برند یا نام تجاری یا علامت صنعتی یا تجاری غیر قانونی به محض ورود به کشورهای اتحادیه ای که برند یا نام تجاری یا لوگو در آن کشور حمایت قانونی می شود، بلافاصله توقیف می گردد. اگر آن کالا در کشوری که علامت گذاری به شکل غیر قانونی انجام گرفته است یا در داخل کشورهایی که آن کالا وارد شده است، باز هم توقیف می گردد. طبق قوانین ایران، کلیه کالاهای دارویی و مواد غذایی تولید داخل ایران یا خارج از ایران که به شکل وارداتی می باشد برای اینکه بتوانند وارد بازار شوند باید تحت اسم مشخصی که بر روی آن برچسب زده می شود  با نصب برند در معرض فروش قرار گیرند. برای برچسب علامت صنعتی یا تجارتی ثبت شده دو نکته باید مد نظر قرار گیرد.اول اینکه اسم تجارتی و نشانی سازنده کالا با قید کشود مبدا باید باشد و دوم اینکه باید شماره ثبت علامت ایران را دارا باشد. طبق قوانین ایران، علامت و مشخصاتی که در بالا قید شد باید قبل از اینکه به معرض فروش قرار گیرد چسبانده شود. برچسب الصاق شده بر روی کالا باید طوری باشد که نتوان آن را به راحتی از روی کالایی که در معرض فروش قرار گرفته است کند. در ضمن نام کشور مبدا و نام و نشانی سازنده علامت و شماره ثبت و از زمانی که وزارت بهداری اعالم کند شماره و تاریخ اجازه فروش در ایران کاملا مشخص و خوانا باشد. تمامی موارد گفته شده برای اجناس خارجی که وارداتی محسوب می شوند ممکن است به زبان بیگانه باشد ولی استفاده از زبان فارسی برای آنها اختیاری می باشد ولی حتما باید بر روی کالا باشد. طبق آیین نامه ای که در سال ۱۳۴۲ در وزارت اقتصاد تصویب شد و با نام ” آگهی وزارت اقتصاد ” مشهور است، کلیه کالاهایی که به شکل اجباری باید علائم صنعتی بر روی آنها نصب شود را در سه دسته دارو، خوراکی و آرایشی تفکیک نموده.

نصب برند روی کالا

نصب برند ثبت شده بر روی کالا

نصب برند روی کالا

در این آگهی کلیه داروهای اختصاصی مورد استعامال طبی یا دامپزشکی، مواد غذایی، آردهای مخصوص، چای مختلف، کاکائو، شکلات، آبنبات، پنیر، مربا، ترشی، کره، انواع روغن، مشوربات الکلی و عیر الکلی، انواع آب معدنی یا شربت های گازدار، آبجو، آبمیوه، لوازم آرایش و وجاهت که بر روی بدن استعمال می شوند مانند صابون، خمیر، پماد، پود، محلول، عطریات، ادکلن های ساخت داخل ایران یا ساخت خارج از ایران که به شکل وارداتی می باشند، حتما باید دارای علامت صنعتی یا تجارتی ثبت شده باشند تا در معرض فروش بتوان آنها را قرار داد. بر روی این برچسب حتما می بایست اسم تجازتی و نشانی سازنده جنس با قید کشور مبدا و شماره ثبت علامت در ایران و شماره و تاریخ اجازه وازت بهداری البته فقط در مورد داروها قید گردد. در انتهای این آگهی همچنین قید شده است که به تمامی واردکنندگان و تولید کنندگان اجناسی که شرح آنها پیشتر داده شد، اخطار می گردد که از تاریخ نشر این آگهی حداکثر ظرف مدت یک ماه نسبت به ثبت و نصبت علایم مقرر در این آیین نامه اقدام نمایند. اگر اقدامی در این زمنیه طی مدت گفته شده انجام نگیرد و کالاها اعم از اینکه نزد وارد کننده باشد یا تولید کننده یا فروشنده گان که شامل عمده فروش، مغازه دار یا کسبه جز می باشد، تمامی مالاها ظبط و طبق آیین نامه و قوانین مجازات عمومی، تحت تعقیب قانونی قرار می گیرند. در آیین نامه اصلاحی قانون ثبت علائم و اختراعات، که با نام ” طرق تامین ” مشهور است، در مواد ۶۳ و ۶۴ مطالبی مرتبط با این موضوع نیز ارائه شده است. طبق ماده ۶۳ آیین نامه، مالک علامت تجاری و صاحب اختراع یا قائم مقام قانونی آنها می توانند به موجب امر نزدیک ترین دادگاه بخش محلی که محصولات مورد ادعا در آن محل است صورت مشروحی از محصولاتی که به ادعای آنان با حق حاصل از علامت تجاری و یا اختراع آنها مخالف است بردارند. اگر محصولات در گمرک باشند می توان توسط مامورین گمرک برای اجرای این مورد استفاده کرد. در صورتی که مالک عالمت یا ورقه اختراع، درخواست توقیف محصولات گفته شده را کند، باید تضمین کند که کله خسارات وارد بر طرف و منافعی که ممکن است طرف از تحصیل آن مرحوم شود را جبران کند.

شرایط نصب برند روی کالا

در ماده ۶۴ آیین نامه، در مورد دعاوی که مربوطه به حقوق حاصل از ثبت برند یا حق ثبت اخترا می باشد، معترض در دعاوی حقوقی و شاکی خصوصی در دعاوی جزایی می توانند در هر زمان از مزاجع قضایی که موضوع در آنجا مطرح می باشد، قرارداد تامین صادر نمایند مبتی بر توقیف محصولات تقلبی و تقلیدی یا درخواست صدورت موقت نسبت به عدم ساخت یا فروش و یا در اجناس تقلبی یا تقلیدی کنند. در این صورت مراجع قضایی موظف به انجام درخواست وی می شوند. برای توقیف محصولاتت با صدور قرار دستور موقت نسبت به عدم ساخت یا فروش اجناس تقلبی یا تقلیدی مرجع قضایی می توند قبل از صدورد قرار از تقاضا کننده تضمنی کافی بخواهد تا عند الاقتضا، از محل ذکر شده کلیه خسارات وارده شده برطرف گردد و منافعی که ممکن است از آن محروم گردیده باشند، جبران شود.

خرید برند فوری

در صورتی که نیاز فوری به برند دارید می توانید برند آماده خریداری کنید، برای خرید برند آماده و یا فروش برند کافیست با همکاران ما در شهر برند تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید